זכייה בפסטיבל שיקגו והקרנת בכורה אינטרנטית ל”פול”

אנחנו שמחים ונרגשים להכריז ש”פול”, סרטו של אדם ביזנסקי, זכה השבוע בפרס הוגו הכסף לסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים היוקרתי בשיקגו.

paul_premiere12

הסרט, שהופק בשיתוף פעולה עם בירה ניוקאסל, גם עולה בהזדמנות חגיגית זאת לרשת במלואו, ואתם מוזמנים להקרנת הבכורה. בהמשך הפוסט, אדם מסכם את המסע המופלא שלו עם פול.

לאורך צילומי הסרט, אדם שיתף אותנו כאן בתהליך בניית העיניים של פול, תפירת הבגדים של פול ותפעול הבובה פול במהלך הצילומים. הנה כמה מלים שהוא כתב עבורנו היום:

יש רגע מסויים בהפקה שבו צץ פתאום דדליין, לכאורה משום מקום. כלומר – כולם אומרים כל הזמן שהסרט יהיה גמור עד ינואר, אבל פתאום מגיח דדליין אמיתי, כמו קיר, ומעמת אותך עם נקודת סיום. הסרט צריך להיות מוכן בזמן לפסטיבל, אין יותר משמרות עריכה, השחקנית הראשית יולדת.

בשנה האחרונה פול נתקל בלא מעט קירות-דדליין, ואנחנו התייחסנו אליהם כאל משוכות. פסטיבלים והקרנות באו והלכו, וביניהם הסרט המשיך להתעצב. פרטים השתנו, שוטים נוספו, הסרט החוויר והכהה, מוזיקת הסיום התחדשה, השכן הקונגולזי של פול התחיל למלמל חרש ברקע. אבל עושה רושם שאין דדליין סופי כמו דדליין של עלייה לאוויר. הסרט ביוטיוב. מה שיש יש. הסרט על כל פגמיו הקטנים, והנקודות העקמומיות שתופסות את העין. מעניין אם ישימו לב.

אני שמח וגאה, סוף סוף, להעלות את פול לאינטרנט – מקום הולדתו. זה קורה ממש בצמוד לזכייה המשמחת שלו בפסטיבל שיקגו, מה שעושה את השמחה לכפולה ומכופלה עבורינו. זו זכייה משמעותית שחותמת שנה מאוד מסעירה עבור פול ועבורי: פול ביקר בכל הארץ, מראש פינה ועד שדרות. הוא נסע לפאריס, לאדינבורו, לטוקיו, לשיקאגו, ובחודש הבא ימשיך גם לצפון קרולינה.

אני מודה לכל מי שעזר להוציא את הסרט הזה אל הפועל: לחברים, למשפחה, למפיקים, לצלמים, לצוות, לשחקנים, לעורכים, למוזיקאים, לספונסרים, לעוזרי התאורה, לבעלי הנכסים, להוא שהזיז את האוטו, לבחור מחנות הטיסנים. במבט לאחור קשה לי להסביר איך כל זה קרה, אבל אני שמח על זה מאוד מאוד.