הפיכת חדר לממד

הפיכת חדר לממד

אם אתם מתגוררים בדירה שנבנתה על פי תקנים לא עדכניים, ללא ממד, ניתן ליישם עבורכם הפיכת חדר לממד. אם יש לכם חדר שלא משמש למגורים, כמו אולפן הקלטות או חדר עבודה, ניתן להתקין לו קירות, מרצפות, חלונות ודלתות ייעודיות שמכשירות אותו כחדר מוגן דירתי. כיצד זה קורה ומדוע זהו צעד חובה ממש עבור כל דייר שגר בדירה שאין בה ממד?

חדר ממוגן נדרש לדייר בכל עת, בכל מקום

בעבר, היינו פשוט רצים למקלטים. כיום, כשמהירות הטילים השתפרה והטווח שלהם ארוך יותר, ה- 2 דקות (בממוצע) בהן ניתן להגיע למקלט האזורי לא נותנות מענה למתמגן. המצב הבטחוני בישראל מצריך שבכל מקום, הן ברחבת הבניין והן בדירה עצמה – יהיה חדר ממוגן שלוקח לא יותר ממספר שניות להיכנס אליו. לכן, מומלץ להכשיר גם את אחד מחדרי הבניין המשותפים (המועדונית או מחסן האופניים, למשל) כממד.

הגנה מפני נשק לא קונבנציונלי

נשק לא קונבנציונלי הוא כל כלי שהאמצעי שלו אינו אש חיה אלא מרכיב מדעי מחולל נזק: נשק אטומי, נשק כימי ואפילו לוחמה ביולוגית. כלי נשק אלו נקראים אב"כ על שם הביטוי "אטומי, ביולוגי, כימי" ולכן נדרשת הטמעה של חומר שבולם השפעה זו. הוא יוטמע מתחת לבלטות ברצפה על מנת לספוג לקרקעית את החומרים המזיקים במהלך מצב החירום.

הנגה מפני טילים ונשק חם

הגנה זו מיושמת בשלושה שלבים: שלב ראשון, חיבור לקירות פלטות פלדה המהוות פטנט רשום לספיגת קליעים וטילים של נשק חם מכל סוג. שלב שני, עקירת החלון והדלת של החדר והחלפתם בכיווני אוויר של ממד: חלון נפתח לצד ובקדמתו לוחות מתכת משוריינים, לצד דלת כבדה וממוגנת. שלב שלישי, ציפוי הקירות הממוגנים בלוחות פלדה עם שכבת הגנה נוספת: לבידי עץ בציפוי זכוכית לאקסטרה הגנה.

שיפוץ וליטוש מראה החדר

יותקן פרקט על הרצפה, בהתאמה לעיצוב הקירות החדש. החדר ייבצע ויחוברו אליו פתרונות חשמל לבקשת הלקוח. בכך, מושלם תהליך הפיכת חדר לממד, ואתם צפויים ליהנות ממרחב ממוגן אפקטיבי שישמש אתכם בעתות חירום. בדומה לדירות חדשות ותקניות, כעת גם אתם לא תצטרכו לחפש מקלט סמוך אלא פשוט להתמגן ולשמור על עצמכם בעת אסקלציה ביטחונית.

כתוב/כתבי תגובה