ארון קודש

ארון קודש

בכל בית כנסת ניתן למצוא כיום ארון קודש. כמו כן, גם בכל היכל ישיבה ובכל בית מדרש יהיה ממוקם במרכז החדר ארון קודש. מדובר על ארון שבו מניחים את ספרי התורה הקיימים במקום. בבואכם לבחור ארון קודש, חשוב מאוד לבחור אותו בצורה נכונה על מנת שמצד אחד הוא ישמש עבור הכלת ספרי התורה בצורה הבטוחה והטובה ביותר ומצד שני, הוא ישתלב בחלל בית הכנסת או בית המדרש בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

 

איך בוחרים ארון קודש?

בבואכם לבחור ארון קודש, הנה כמה פרמטרים שחשוב שתשימו עליהם דגש: ראשית כל, יש לבחון את שטח המיועד עבור ארון הקודש על מנת לבחור ארון קודש במידות המתאימות לשטח. כמובן שחשוב מאוד לאבטח את ספרי התורה בארון הקודש בצורה הטובה ביותר ועל כן, יש לאחסן את הספרים בתוך כספת מיוחדת בארון הקודש שמטרתה היא להגן עליהם מפני מצבים של גניבות, שריפות ועוד. כדאי מאוד לבחור חומר גלם איכותי עבור בניית ארון הקודש. אם בעבר היה מקובל לבנות ארון קודש משיש, כיום החומר השימושי ביותר הוא עץ מלא. באמצעות העץ המלא מרכיבים ארונות קודש מפוארים ומהודרים. כמו כן, באמצעות העץ ניתן ליצור חריטות מגוונות ועיצובים מרהיבים אשר מייחדים את המראה. חשוב מאוד להקפיד על הצבע של ארון הקודש וזאת בכדי שהוא ישתלב בבית הכנסת בצורה הטובה ביותר. וכן, הנפח של ארון הקודש חייב להיות תואם להכלת הכספת, לכמות ספרי התורה והכתרים ועוד.

בסופו של דבר נשאר כמובן העיצוב. ניתן להוסיף פסוק כלשהו, הטבעת של האותיות ועוד. אין ספק כי ארון קודש הוא דבר מרהיב המציג את ההוד וההדר שיש בבית הכנסת. חשוב מאוד לרכוש ארונות קודש רק מהטובים ביותר בתחום זה.

 

מוזמנים ליצור איתנו קשר לייעוץ מקצועי – רהיטי לביא – ריהוט לבית כנסת.

כתוב/כתבי תגובה