שימוש יעיל ביריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הם אמצעי אטימה יעיל ופופולארי מאוד. ויש סיבה לדבר – הן מחזיקות לאורך זמן ארוך מעבר לכל אמצעי אטימה אחר, הן עמידות בטמפרטורות קיצוניות וכן בפני פגיעות מכאניות. יתרון משמעותי נוסף הוא העובדה כי לאחר שימוש ביריעות ביטומניות אין צורך לבצע פעולות אחזקה. לא פלא שרבים בוחרים לבצע איטום באמצעות יריעות אלו.

כיצד עושים שימוש יעיל ביריעות האיטום?

  • לפני הכול חשוב לבדוק ולוודא כי הגג המדובר מתאים לאיטום באמצעות היריעות הללו. אמנם אפשר לומר כי היריעות מתאימות לשימוש כמעט בכל גג. אך אם על הגג ניצבים דודים וקולטים זה עשוי לייקר מאוד את התהליך. אם כי יש אופציה לאטום את הרגליים של דודי השמש בלי לפרוש באזור זה יריעות ביטומניות.
  • היות שבתחום האיטום יש להקפיד שלא לערב חומרים ממשפחות שונות. יש לדעת כי היריעות מכילות זפת. וזה אומר שהיריעות מומלצות לגגות חדשים או לגגות שמצופים בזפת.
  • חומר ביטומני שונה מחומר אקרילי. מסיבה זו אין לאטום אמצעות היריעות גגות שלהם איטום אקרילי ישן. לדוגמה אקרילפז, מאסטר גג ועוד. אם בכל זאת החלטתם לבצע איטום ביריעות ביטומניות על גגות כאלו יש לקלף לפני הכול את הצבע באופן מלא.
  • במקרים בהם מדובר על גגות עמוסים בדודי שמש או קולטים לא תמיד יהיה נכון לבצע איטום ביריעות. פעמים יומלץ על הסרת כל הגופים מעל הגג, ופעמים קבלן איטום לא יאות לקחת על עצמו את העבודה.
  • יריעות ביטומניות נצמדות בצורה היעילה ביותר על בטון. ולכן על גג בטון שיטה זו יעילה וטובה.
  • חשוב לדעת כי יש שני סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות. ועל מנת להשיג תוצאה טובה צריך להתאים את היריעה לגג המדובר. הסוג הראשון הוא יריעת APP. זו יריעה שיש לה עמידות גבוהה לשמש ולחום. במרבית הבתים בארץ משתמשים ביריעות אלו. הסוג השני הוא יריעת SBS. יריעה זו עמידה בקור ומחזיקה מעמד גם במינוס עשר מעלות. היריעות הללו משמשות בעיקר עבור איטום מרתקים, מקלטים ורצפות. גם בצפון הקר עושים בהם שימוש לאיטום גגות.

המידע באדיבות אתר https://azmarketing.co.il/

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יועץ תנועה
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על הצורך להיעזר בשירותיו של יועץ תנועה מקצוע ומנוסה, על מנת להבטיח את...
קרא עוד »
ספט 23, 2020
כורסאות אירוח – כי על פינוק ונוחות לא מתפשרים
כורסאות אירוח הן מעין כיסאות אשר מיועדים להצבה באמצע שולחן. יש להם הרבה פונקציות שונות, כמו להחזיק...
קרא עוד »
פבר 22, 2023
תובנות לגבי כבלים לצרכים שונים
בעולם שלנו יותר ויותר מחוברים, כבלים ממלאים תפקיד חיוני בשמירה עלינו מחוברים, בהפעלת המכשירים שלנו...
קרא עוד »
דצמ 25, 2023