מטבח כפרי

מטבח כפרי

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של עיצובים מיוחדים ומעניינים למטבחים ביתיים, אך אין ספק כי העיצוב הכפרי הוא אחד מהעיצובים הבולטים והאהובים ביותר על משפחות רבות, ובמיוחד אם מדובר על בתים עם מטבחים פעילים. אם גם אתם חולמים על עיצוב מטבח כפרי וייחודי שיתאים בדיוק להעדפותיכם וצרכיכם, כדאי שתכירו מקרוב את המאפיינים הבולטים ביותר שיש במטבח המעוצב בסגנון כפרי.

מהם המאפיינים של מטבח כפרי?

  • חומרי גלם טבעיים – כדי להקנות למטבח את המראה הכפרי הפשוט וייחודי, נעשה שימוש נרחב בחומרי גלם טבעיים כמו עץ, מתכת, אבן וזכוכית. המראה הכפרי המיוחד בחלל מושג באמצעות שימוש בחומרים טבעיים במצבם הגולמי, ולכן ניתן לראות משטחי אי או חזיתות ארונות המעוצבים במראה של עץ לא מסותת.
  • עיצוב נוסטלגי – המטרה של העיצוב במטבח כפרי היא להעניק לחלל את המראה המיושן, במובן הטוב של המילה. מטבחים כאלו מדגישים את העיצוב הנוסטלגי של מטבחים ציוריים שהיו בעבר בכפרים, עיירות ואזורים אחרים שהיו מיושבים במשפחות ללא ההמולה הקיימת בערים מרכזיות.
  • גוונים עדינים ורגועים – מאפיין נוסף ומרכזי בעיצוב מטבח כפרי הוא גווני הצבע השולטים במטבח, כאשר גוונים עדינים ורגועים כמו צבעי פסטל או גווני אפור, כחול, ירוק וגם לבן המעצימים את תחושת החמימות הקיימת בחלל המטבח.
  • אווירה ביתית וחמימה – האווירה הקיימת בשטחי המטבח הכפרי היא חמימות ותחושה של בית, מאפיין שניתן להשיג באמצעות עיצוב החלל באופן מרווח, נוח וקלאסי המעצימים את התחושה הביתית המזמינה.
  • פונקציונליות בכל החלל – מטבח כפרי מאופיין בפונקציונליות גבוהה, ולכן ניתן לראות מטבחים בסגנון זה שיש בהם שלל פתרונות אחסון נגישים ויעילים, משטחי עבודה מרווחים, יחידות מידוף פתוחות ועוד.
  • דגש בפרטים הקטנים – הדרך לעיצוב מטבח כפרי ייחודי ומרשים נמצאת למעשה בפרטים הקטנים הקיימים בחלל, דבר הממקסם באופן בלעדי את נראות המטבח. כך לדוגמה ניתן לראות ידיות עשויות פרזול בעבודת יד, קרניזים מעוצבים, ריקועי מתכת המקשטים את חזיתות הארונות ועוד.

חברת סמגל מטבחים מתמחה בעיצוב מטבח כפרי בהתאמה אישית מלאה לרצונותיהם והעדפותיהם של כל משפחה, תוך שילוב כלל המאפיינים המייחדים את המטבח הכפרי.

כתוב/כתבי תגובה