ביטוח נזקי אש לדירה – האם צריך לבקש את זה במיוחד?

ביטוח נזקי אש לדירה – האם צריך לבקש את זה במיוחד?

אש מכלה אזורים שלמים בצורה מאוד מהירה. תאונות שנוצרות מדליקה הן כאלה שמתרחשות מכל מיני סיבות החל מקצר חשמלי ועד לטעות קלה בתפעול של המטבח אצל לא מעט אנשים. אומנם זה חשוב לשמור על כללי הזהירות ושיהיה ציוד לכיבוי וזיהוי אש כדי למנוע את ההידרדרות של המצב, אבל ברגע בו כבר פרצה הדליקה היא יכולה להתקדם ולהרוס את המבנה בצורה שתצריך שיקום מעמיק מחדש. דבר זה אומר כי צריכים להתכונן אל הגרוע ביותר, ואת זה לכלול בתוך הפוליסה של ביטוח הדירה כדי לקבל את האפשרות הכספית לתיקון כל מה שהאש עשתה. 

 

לא נשארים חשופים לנזקי אש

דליקות הן דבר שקורה, ואנו שומעים מידי פעם בפעם על דירה של שכנים שפרצה בה דליקה וכילתה את כל הרכוש שהיה שם או על קצר חשמלי שהוביל אל דלקה באישון ליל וממנה בקושי רב יצאו הדיירים בחיים עם סימני האש שנמצאים בצורה ברורה. ליצור פוליסה שלא מכסה נזקי אש משאירה את הרכוש היקר ואת הדירה עצמה חסרי כל הגנה מפני תאונות שתמיד מתרחשות למרות שאף פעם לא ממש צופים את ההתרחשות שלהן, ולכן התוספת החשובה הזו היא הכרחית עבור ביטוח שמאפשר לעבור כל יום עם קצת פחות דאגה.

 

חלק בלתי נפרד מפוליסת ביטוח מבנה

ברגע בו יוצרים פוליסה עבור הביטוח של הדירה יש לביטוח זה שני חלקים, האחד הוא ביטוח תכולה עבור מה שמכיל הבית עצמו והשני הוא ביטוח מבנה, עבור המבנה עצמו. הגנה מפני מקרים של שריפה קיימת במידה ויש ביטוח מבנה באופן מובנה בתוך הפוליסה עצמה. לכן, במידה ונעשתה פוליסה עבור הדירה וזו כוללת ביטוח מבנה, יכולים להיות סמוכים ורגועים לגבי החלק שמגן על בעלי הדירה מפני מקרים שבהן פרצה דליקה. 

למידע נוסף על ביטוח נזקי אש לדירה לחץ כאן!

לאחר הדליקה תובעים את הביטוח, חברת הביטוח שולחת שמאי מטעמה על מנת לבדוק את הנזק שנגרם ולאחר תקופה של כחודש מתקבל הפיצוי הכספי שמאפשר לשקם את הדירה ולא לספוג נזק שיכול להיאמד בעלות של מאות אלפי שקלים בצורה שמאוששת את הדירה ואת בעליה באופן יחסי לנזק שנגרם.

 

כתוב/כתבי תגובה