האם העולם עובר לבנייה ירוקה?

האם העולם עובר לבנייה ירוקה?

על פי מחקרים שנעשו לאורך העשור האחרון ברוב מדינות העולם התגלה כי כ-40% מצריכת האנרגיה בעולם נגרמת מבנייני מגורים. כ-30% מגזי החממה הנפלטים מגיעים ממבני מגורים שונים ואלה אחראים לאחוז גבוה של פליטת מזהמים אל הסביבה והאוויר. כדי להפחית את הנתונים המדאיגים הללו החלה להתפתח לאורך השנים הבנייה הירוקה. זו נפוצה יותר ברחבי העולם ועדיין בחיתוליה בישראל אולם אנו עדים ליותר ויותר מבנים בישראל המתחילים להיבנות בשיטת הבנייה הירוקה. 

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה באתר בילדר היא למעשה שיטת בנייה קלה אך כזו הנחשבת ליקרה ויוקרתית יותר מהבנייה הקלה המסורתית. היא בהחלט מעלה את ערך הדירה, הבניין ומאפשרת אורך חיים בריא ואיכותי יותר לתושבי הדירה והסביבה אולם בטווח הקרוב היא נחשבת ליקרה יותר ומצריכה תכנון קפדני על כל שלבי הבנייה והשימוש במבנה. בנייה ירוקה דוגלת בחיסכון במשאבים טבעיים וניצול משאבים מתחדשים, זאת כדי להפחית את הצריכה בחשמל ובמים, להפחית את כמות הפליטה של המזהמים לאוויר ולייצר סביבת חיים בריאה ונעימה יותר וכזו שאינה מסכנת את כדור הארץ. 

איך הופכים את הבניין למבנה ירוק?

ובכן בשיטת בנייה ירוקה בחברת בילדר תעשיות עושים שימוש במגוון רחב של פרמטרים המתאימים לתיאור של בנייה ירוקה:

  • ניצול מי ביוב ומי קולחין לשימושים שונים.
  • שימוש באנרגיה מתחדשת כמו זו של השמש או הרוח.
  • בנייה עם בידוד תרמי אפקטיבי ואיכותי לחיסכון באנרגיה של חום/קור.
  • תכנון חסכוני וקפדני של השטח וניצול מירבי וחכם שלו.
  • הפחתת הפגיעה בנוף ובטבע.
  • שימוש בחומרי בנייה שאינם מתכלים, שניתן למחזר או שהם כבר ממוחזרים. 
  • ועוד…

אז האם העולם עובר לבנייה ירוקה?

עוד מוקדם לקבוע זאת בשלב הזה אולם אנו עדים בשנים האחרונות ליותר מבנים בעולם הפועלים בשיטת בנייה ירוקה. כמו כן במדינות רבות מנסים לקדם את היוזמה של בנייה ירוקה ועל אף שהיא כרגע נחשבת ליקרה יותר בטווח הקצר הרי שהיא מיועדת, בין היתר, לחסוך בהוצאות החשמל והמים ובכך להפחית את ההוצאות השוטפות של אחזקת הדירה. כפועל יוצא מכך תוכלו להחזיר את עלויות הבנייה בתוך שנים ספורות. האם זה ישתלט על עולם הנדל"ן בישראל? ייקח עוד זמן להערכתנו אך מתחילים לראות יותר ניצנים בנושא.

 

כתוב/כתבי תגובה