עיצוב פנים לבית – לא כדאי לפספס

אנשים רבים סבורים שהם יודעים מיהו מעצב הפנים, אך בסופו של דבר הם מגלים מאוחר מדי, שהם טעו. במאמר זה ננפץ כמה מיתוסים. קריאה נעימה.

אל תפספסו – עיצוב פנים הוא לא הום סטיילינג

חשוב לא לפספס את העבודה שמדובר על שני דברים שונים. תכנון עיצוב פנים יעשה לפני שהקבלן יגיש את התוכניות של הדירה לאישור או טרם תחילת השיפוצים של דירה. עיצוב פנים יכלול את כל הפעולות המערבות עיצוב מחדש של החללים הפנימיים של הבית, כולל הזזת נקודת חשמל, תשתיות תאורה ועוד. הום סטיילינג לעומת זאת הוא עיצוב קוסמטי של הקיים פלוס מספר תוספות של אקססוריז וציוד קל. מדובר כאן על שני דברים שונים וזאת למרות ששניהם עוסקים בנראות הבית.

אל תפספסו – צרכים ודרישות לאורך זמן

תכנית עיצוב פנים לבית תמיד צריכה להיעשות לאחר שמעצב הפנים ישב אתכם ובירר מהם הצרכים שלכם ושל בני המשפחה לאורך זמן (רצוי שנים וזאת על מנת שהתכנון יהיה מיטבי), ומהן הדרישות שלכם. רק לאחר מכן יהיה זה נכון להתחיל עם תכנון עיצוב הבית. חשוב לתכנן את העיצוב באופן כזה שניתן יהיה לשנות ולחדש אותו במרוצת השנים, בקלות ובתבונה.

אל תפספסו – ניסיון ותיק עבודות חובה

תמיד תבחרו סטודיו לעיצוב פנים או מעצב פנים לבית בעל ניסיון בפרויקטים דומים לשלכם, שכן הדבר האחרון בו תהיו מעוניינים הוא לפספס את העובדה שאותו מעצב עיצב עד היום משרדים והדירה או הבית שלכם הוא הפרויקט הראשון שלו.  דבר זה תקף גם לגבי מעצבים אשר ביצעו את היום עבודות עיצוב פנים לדירות קטנות, בעוד הדירה שלכם היא דירה גדולה מאוד וההיפך. תמיד חשוב לוודא שהמעצב אכן בקיא בסוג החללים אותם יש לעצב.

לא כדאי לפספס – אדריכל ומעצב פנים הם שני אנשי מקצוע שונים

לא כדאי לפספס את העובדה שאדריכל ומעצב פנים הם שני מקצועות שונים. ההבדל ביניהם וזאת מלבד העובדה שאדריכל לומד כחמש שנים הם המיומנות של כל אחד מהמומחים, הסמכויות והאחריות. מעצב פנים הוא אותו אדם שידע כיצד לנהל שיפוץ משלב התכנון ועד ניהולם של כל בעלי המקצוע המבצעים את השיפוץ ואילו סמכויותיו של אדריכל הינם בתחום ההנדסה, תכנון החשמל, פיקוח הבנייה והאדריכלות.  האחריות של המעצב פנימית בלבד, בעוד האדריכל  נושא באחריות חיצונית ופנימית.

כתוב/כתבי תגובה