איך לעצב את הרחוב המושלם

איך לעצב את הרחוב המושלם

רובינו נוהגים להסתובב ברחובות שליד הבית שלנו, ליהנות מהצל של העצים, לנוח על הספסלים שמוצבים במקום וליהנות מפסלים או יצירות אומנות מיוחדות שמוצבים באזור. ישנם אנשים שכלל לא מודעים לסביבה שלהם, הם אינם שמים לב לריהוט הרחוב שמקיף אותם, לפרגולות רחוב שמעניקות  להם צל מקרני השמש הלוהטות או לפסלים השונים שמוצבים בשולי הדרך. אך אפילו האנשים האלו, שמים לב לאווירה שנוצרת במקום כתוצאה מכל הגורמים האלו. לכן חשוב לתת את הדעת על עיצוב מדויק ומעניין של הרחוב, במטרה להעניק לאנשים שגרים באזור את התחושה והאווירה הנעימים ביותר.

איך לעצב את הרחוב המושלם – נקודות חשובות שכדאי להדגיש

קודם כל, חשוב להבין כי ניתן למצוא גורמים ואלמנטים רבים המשפיעים על העיצוב הכללי של הרחוב. למשל, חשוב לשים לב לצמחייה שמקיפה אותו, האם מדובר על שורה ארוכה של עצים גבוהים ועתיקים המשרים צל על כל הרחוב, או אולי צמחייה חדשנית יותר, הכוללת פרחים צבעוניים, שיחים המדיפים ארומה נעימה והרבה ירוק בעיניים. מעבר לצמחים ולעצים השונים, יש צורך לתת את הדעת לריהוט הרחוב. ברוב הרחובות ניתן למצוא ספסלים מסוגים שונים, המיועדים לספק לעוברי הדרך מקום ישיבה נוח ומוגן. בחלק מהמקומות ניתן למצוא ספסלי עץ קלאסיים, בעוד באחרים ניתן למצוא ספסלים העשויים מבטון. אך אין שום ספק כי אחת הדרכים להוסיף עוד קצת צבע ועניין לרחוב, היא באמצעות הצבה של ריהוט ציבורי מקורי, המעניק אלמנטים פיסוליים לכל האזור. ניתן למשל לשלב ספסלים או מקומות ישיבה במראה פחות שגרתי, כמו למשל מקום ישיבה בצורת מעגל, ריבוע, אליפסה וכדומה. חשוב כמובן לתת את הדעת לעניין הבטיחות ולשילוב הוויזואלי של הספסל במרחב.

לסיכום, על מנת לעצב את הרחוב המושלם, יש צורך לתת את הדעת על לא מעט גורמים שונים. למשל, במידה ומדובר על רחוב חדשני ותוסס יותר, ניתן לשלב בו מקומות ישיבה בעלי מראה ויזואלי ייחודי יותר. ספסלים אלו יוכלו לשמש גם מבחינה פרקטית לצורכי ישיבה, אך גם לצורך אלמנט עיצובי שיעניק נופך מיוחד לכל האזור. חשוב כמובן לשלב את ריהוט הרחוב עם צמחייה שופעת, עצי פרי ופרחים שונים.

כתוב/כתבי תגובה