השגת היתר לשימוש חורג – איך יועץ נדל"ן יוכל לעזור בכך?

השגת היתר לשימוש חורג – איך יועץ נדל"ן יוכל לעזור בכך?

כאשר אדם מעוניין לבקש היתר לשימוש חורג בנכס אשר ברשותו, הוא פונה לכמה אנשי מקצוע כמו מהנדס או אדריכל מנוסים. 

בנושא אשר קשור לשימוש חורג, חשוב מאד להתייעץ גם עם יועץ נדל"ן מנוסה אשר מכיר את כל סביבת המגורים בעיר ספציפית זו והוא מודע לאישורים לשימוש חורג אשר ניתנו לבעלי נכסים בעלי מבנה ותנאים דומים לאלו של מבקש הבקשה הנוכחי.

השגת היתר לשימוש חורג 

יועץ נדל"ן יכול ליידע את הלקוחות לגבי שינוי ייעוד של דירה לדוגמה למשרד, או הפיכת דירת קרקע לגן ילדים. אם צעד מסוג זה בוצע במבנים דומים או זהים בשכונה זו, או שבאופן כללי אין אישורים לשינוי הייעוד כלל, כהחלטה עקרונית של הרשות המקומית.

יועץ מסוג זה יודע אם לקוחות אחרים שלו שהם דיירים קיבלו אישורים לפיצול דירות בסביבה זו, או שהעירייה עושה כל שניתן כדי שבעלי נכסים לא יחלקו דירה גדולה לשתיים או שלוש דירות קטנות מאד וישכירו אותן בסכומים גבוהים יותר מהדירה הגדולה. 

חוות דעת מקצועית של יועץ נדל"ן 

בזכות חוות דעת זו יחליט בעל הנכס אם להגיש בקשה לשינוי ייעוד או לא . אם כל מי שהגיש בקשה מסוג זה נענה בשלילה, אין טעם להגיש בקשה זו, להמתין כמה חודשים ולקבל תשובה שלילית בכל המקרים.

אך אם יש לכך תקדים ובעלי נכסים רבים בשכונה זו השכירו את הנכס לגננות אשר פתחו במקום גני ילדים ומעונות פרטיים, קיים סיכוי סביר שגם לקוח זה יקבל אישור ולכן מומלץ להגיש את הבקשה עם כל המסמכים הנלווים, כולל אלו המוכיחים מציאות זהה גם בבתי קרקע אחרים הסמוכים לבית זה. 

כתוב/כתבי תגובה