גדרות ניידות: עבור מה הן משמשות?

גדרות ניידות: עבור מה הן משמשות?

ענף הנדל"ן בארץ הולך ומשגשג משנה לשנה, ההוכחה לכך היא מספר הפרויקטים בתחום הבנייה שצצים בכל עיר ברחבי הארץ. בכל מקום ניתן לראות את העגורנים הגבוהים המשמשים לבנייה, לצד מגדלי בניינים גבוהים שנבנים במיקומים שונים ברחבי העיר למטרת מגורים או מסחר. מכיוון שפרויקטים אלו נבנים במרכז הערים, ולעיתים בסמוך לשכונות מגורים פעילות, קיימת חשיבות רבה לרמת הבטיחות שננקטת בתהליך הבניה.

עניין הבטיחות במהלך הבנייה מוטל על מהנדס בטיחות מוסמך לכך, כך שתפקידו העיקרי הוא לדאוג לבטיחות העובדים בזמן הבנייה וגם לבטיחות המבנה מסביב לו. אם הבנייה מתקיימת במרכז שכונת מגורים או מקום מרכזי בו עוברים עוברי אורח, מנהל הבטיחות מחויב לדאוג לסביבה בטוחה למעבר עבור אנשים שעוברים בסמוך למבנה. באמצעות הצבה של אמצעי בטיחות ומיגון כמו מחסומים וגדרות ניידות, סרטים זוהרים, שלטים ותמרורים ועוד מגוון אמצעי מיגון נוספים ניתן לשמור על הבטיחות בצורה אחראית ונכונה. 

יתרונותיה של גדר ניידת

גדר ניידת משמשת לתיחום בטוח ויעיל של מקומות מסוכנים כמו שטחי בנייה, בורות ומכשולים שנוצרו בכביש או במדרכה, כלי עבודה ומכשירים כבדים ועוד. הגדר משמשת כאמצעי התראה ואזהרה כלפי עוברי אורח שעוברים במקום וגם העובדים באזור, כך שכל אחד מהם יידע להיזהר ולשמור מרחק מהמקום המסוכן.

נוסף לכך שהגדר ניידת וניתנת לקיפול ונשיאה ממקום למקום בקלות, היא לרוב תהיה בצבע אדום כך שתבלו למרחק ותהיה יותר אפקטיבית. גדר כזו היא יציבה במיוחד, כיוון שניתן להוסיף לה משקל נוסף ולחזק אותה לקרקע באמצעות הכנסת מים להגדלת המשקל בעת הצורך.

גדרות ניידות לשימוש ביתי ומסחרי

הגדר הניידת נפוצה בשימוש למטרות שונות, אם לשימוש מסחרי ואם לשימוש ביתי. ניתן להציב את הגדר בשטחי עבודה שונים לצורך התראה, וגם להשתמש בה לצרכים ביתיים אישיים כמו תיחום של סביבת הבית, חנייה או החצר במהלך עבודות במקום או שימוש במכשירים מסוכנים.

קראו גם על מעצורי חנייה.

אם קיים צורך להשתמש בגדר גם בשעות החשיכה, מומלץ להוסיף מחזירי אור על גבי הגדר כך שהיא תהיה אפקטיבית גם בשעות הלילה.

כתוב/כתבי תגובה