עקרונות אדריכלות כפרית – מה זה?

תחום האדריכלות כפי שאנחנו יכולים להניח, מחולק לתחומים שונים ומגוונים. בכל תחום אנחנו יכולים למצוא אדריכלים מומחים שיכולים לספק לנו שירות, בין אם זה לצרכים פרטיים ובין אם זה לצרכים עסקיים. 

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא תחום שנקרא אדריכלות כפרית. בניגוד למה שאולי משתמע, אין מדובר בהכרח באדריכלות המיועדת למבנים בכפר בלבד, אלא גם למבנים הממוקמים ביישובים גדולים יותר, אפילו בעיר, אך הם מתוכננים, מעוצבים ונבנים בסגנון כפרי. זאת מאחר והרבה מאוד אנשים מעדיפים סגנון זה על פני סגנון מודרני, עירוני, סטנדרטי. 

לפני שנסביר מה זו בדיוק אדריכלות כפרית, חשוב להבהיר, ישנם אדריכלים שמתמחים באופן ספציפי בסגנון זה ואם אנחנו מעוניינים לתכנן ולבנות מבנה כפרי, אזי יהיה נכון להשתמש בשירות של אדריכל מנוסה בתחום. עדיף לעשות זאת כך מאשר להשתמש בשירותיהם של אדריכלים רגילים שיכולים להציע רעיונות והצעות שקשורות לתחום של אדריכלות בסגנון כפרי. כך נהנה מתכנון ועיצוב מותאם על פי הצרכים שלנו. 

מה עומד מאחורי אדריכלות כפרית?

ראשית, מדובר על סגנון מאוד חם ואינטימי. להבדיל מסגנון עירוני, מודרני, שנחשב יותר פרקטי אך מאוד קר, הרי שסגנון כפרי נחשב אולי פחות פרקטי אך הרבה יותר יפה, הרבה יותר מעוצב, וכן משדר הרבה יותר חום. 

שנית, מדובר על סגנון שמשלב בתוכו הרבה שימוש בעץ כמו בתהליך עיצוב וילה, ופחות שימוש בחומרים כמו מתכת, ברזל, זכוכית וחומרים אחרים שנחשבים מודרניים יותר. 

שלישית, מדובר על תכנון עם מרווחים הרבה פחות גדולים, יותר מצומצמים אך יחד עם זאת הוא כן כולל פתרונות ייחודים. בין אם זה אומר פתרונות אחסון ופתרונות שימוש ייחודים ופרקטיים במבנה. בצורה כזו אפשר ליהנות ממבנה מתוכנן ומעוצב בצורה יפה וכן באופן מאוד שימושי. 

 

כתוב/כתבי תגובה