עיצוב פנים והום סטיילינג – איך זה עוזר לייצר סביבת מגורים פרקטית

עיצוב פנים והום סטיילינג – איך זה עוזר לייצר סביבת מגורים פרקטית

הרבה פעמים כשאנחנו שומעים על עיצוב פנים או על הום סטיילינג, אז המחשבה שלנו היא שמדובר בתהליך שנועד לספק לבית סגנון עיצוב מסוים. בין אם מדובר בעיצוב מינימליסטי, מודרני, קלאסי או כל סגנון אחר. 

ההתייחסות שלנו היא בהיבט של העיצוב והנראות. אומנם עיצוב פנים והום סטיילינג מתייחסים ספציפית להיבטים אלו, אך לא רק לכך. שכן בתהליך העיצוב (ראו באתר של מעצבת פנים במרכזאנחנו גם יכולים לייצר סביבת מגורים פרקטית ונוחה, סביבת מגורים שתאפשר לנו להתנהל בתוך הבית בצורה בטוחה, נוחה ונעימה, מבלי שנצטרך להתמודד עם מורכבויות שונות. 

זה חשוב, הן עבור בתים שמתגוררים בהם ילדים, אך זה גם חשוב שמדובר על בתים שמתגוררים בהם אנשים וחיות מחמד, אנשים עם מוגבלויות בתנועה, ובכן אנשים שרוצים ליהנות מסביבת מגורים נעימה. אף אחד לא רוצה לבזבז זמן יקר מדי יום, על דברים שיכולים להיות מאוד טריוויאליים, אם רק מניחים אותם במקום הנכון או מייצרים מרחב מתאים. 

כיצד עיצוב פנים והום סטיילינג יוצרים סביבת מגורים נוחה?

ראשית, בוחנים את השטח ואת המפרט של הדירה, ועל פיו מחליטים באילו אמצעים להשתמש, באילו חומרים וכיצד משתמשים בהם. למשל, אם יש מספר פתחים של חלונות בחדר מסוים, אז אולי אפשר לוותר על מקורות תאורה מסוימים, מנגד צריך להשתמש בוילונות שימנעו מאור חיצוני לחדור פנימה בשעות מסוימות. 

שנית, צריך לייצר מרחבים פנויים וזמינים, בין אם זה לתנועה ובין אם זה להיבטים אחרים שיכולים להיות חיוניים לצורך יצירת סביבת מגורים נוחה ופרקטית. 

שלישית, צריך לבחור חומרים ואמצעים שיהיה קל לעבוד ולחיות איתם. למשל, אם בוחרים סוג מסוים של חומר לריצוף או צבע, כל דבר אחר, יש לבחון עד כמה נוח להשתמש בו, לנקות אותו ובאופן כללי לתחזק אותו.

כתוב/כתבי תגובה