זו תקופה השיפוצים – מה לשים לב לשיפוץ במטבח

זו תקופה השיפוצים – מה לשים לב לשיפוץ במטבח

עונת הקיץ נחשבת ללא שום צל של ספק לעונת השיפוצים הרשמית. אומנם נכון כי אנשים רבים בוחרים לערוך את השיפוצים שלהם בפסח, אך רבים אחרים מעדיפים לנצל את החום המחניק של הקיץ, כדי להבטיח ייבוש מהיר ואיכותי יותר של כל החומרים השונים. ישנם אנשים שמחליטים להשקיע וללכת על שיפוץ כולל לכל הבית, כולל החלפת צנרת, מערכת חשמל, ריצוף וכדומה. רבים אחרים מחליטים לבצע את השיפוץ שלהם בחלקים, דבר שמקל מאוד גם על הפן הכלכלי וגם מאפשר בעצם להמשיך לחיות בבית ולא באתר בנייה. אחד החדרים שרוב האנשים מעוניינים לשפץ אותו, הוא כמובן המטבח. המטבח מהווה את לב ליבו של הבית, זהו המקום שבו המשפחה נאספת לארוחת ערב משותפת וזה המקום שבו כולם מבשלים יחדיו את ארוחת השבת. לכן חשוב שהחדר יהיה במצב טוב ונקי.

שיפוץ במטבח – טיפים למתחילים

כאמור, מטבח נחשב לאחד החדרים החשובים ביותר בבית, לכן חשוב להשקיע בו לא מעט תכנון ומחשבה. ישנם אנשים שבוחרים רק לרענן מעט את הצבע של הקירות, בעוד אחרים מוכנים להעביר אותו שיפוץ כללי הכולל החלפת ריצוף, החלפת אריחים, החלפת ארונות או ידיות למטבח וכדומה. כמובן שהשיקול הינו כלכלי, אך כדאי לזכור כי ניתן לשדרג בצורה משמעותית את מראה המטבח, גם ללא צורך בהוצאות כספיות כבדות. ניתן למשל לצבוע את קירות המטבח בגוונים מיוחדים, שיעניקו למקום מראה בייתי ונעים יותר. מומלץ לשלב מדבקות קיר או אפילו להדביק טפטים על אחד מקירות המטבח, כדי לייצר עניין בחדר. מי שלא מעוניין להחליף את ארונות המטבח הקיימים, יכול למשל להשקיע בפונקציונליות שלו. ניתן לקנות מבנה מיוחד לתוך המגירה, שיאפשר להפריד את הסכו"ם ולהקל על הבלגן. כמו כן, ניתן להשקיע בשולחנות אוכל נשלפים או משטחי עבודה נשלפים, במטרה להקל על בני הבית. שינוי בתאורה או הוספה של תריס מיוחד, יכול להעניק למקום מראה שונה לחלוטין, במחיר מגוחך.

לסיכום, אחת למספר שנים מומלץ לערוך שיפוץ במטבח בעזרת פרזול למטבח בלום, במטרה לרענן מעט את האווירה ולהפוך את החדר לנעים ולפונקציונאלי יותר. ניתן היום לשדרג את כל החדר מבלי להוציא הון קטן.

כתוב/כתבי תגובה