דברים שכדאי לדעת לפני בדק בית

קנייה ומכירה של בית יכולה להיות מלאה בעליות ומורדות, מתחים ותגמולים – כולל הבדיקה. לפני הזמנת יש מקצוע קבלו על חברת בדק בית המלצות, כדי לחוות דעתו של איש מקצוע חיצוני ובלתי משוחד כדי לספק תובנות לגבי מצב הבית. בעוד שבדיקות בית מומלצות בדרך כלל בעת רכישה או מכירה של בית, הן בדרך כלל אינן נדרשות אלא אם כן יש סעיף זה בחוזה הרכישה. התנאים של חלק מהמשכנתאות עשויים לחייב אותכם לעבור בדיקה. בדק בית שונה מהערכה לבית, שנדרשת כמעט תמיד. אם, כקונה, אתם מוותרים על בדיקה, כל בעיה שקורה לאחר המכירה היא בדרך כלל באחריותכם.

מה נכלל בדו"ח בדק הבית שלכם?

בודק בית הוא איש מקצוע מוסמך אשר בודק ויזואלית את המבנה והרכיבים של הבית ומחפש כל בעיה מיידית או פוטנציאלית. לאחר עריכת בדק בית מקצועי הם מספקים לכם דוח כתוב עם תיאור של אזורים בעייתיים ועשויים לכלול גם המלצות להערכה נוספת. אתם יכולים לעבור על דו"ח בדק הבית עם סוכן הנדל"ן שלכם כדי להחליט כיצד התוצאות עשויות להשפיע על רכישת הבית הפוטנציאלי שלכם. אלא אם נעשה הסדר אחר, הקונה אחראי גם על מציאת ותזמון בודק. לאחר בדק הבית, תקבלו דו"ח כתוב שמכסה את המאפיינים העיקריים של הנכס ומציין כל בעיה שעשויה להזדקק לטיפול. בודק טוב ייקח את הזמן כדי להדריך אותכם בדוח ובממצאיו. זה עשוי לכלול כל נזק או בלאי שהם מצאו בבית, לא משנה כמה קל. תפקידם לציין כל פגם, כך שסביר להניח שהדוח שלכם יכלול הרבה בעיות. זה לא אומר שהכל הוא משהו שצריך לעורר דאגה – הם יוכלו לעזור לכם להבחין מה עלול להיות מסוכן או דגל אדום. 

מקום לבקש תיקונים או הנחה

אם דו"ח בדק הבית שלכם מכיל נזק משמעותי, ייתכן שתוכלו לבקש מהמוכר לכסות את עלות התיקונים או לנהל משא ומתן על הנחה על מחיר הרכישה. למרות שאינכם יכולים לצפות מהמוכר לתקן כל ליקוי בבית, אתם יכולים להשתמש במידע בדוח הבדיקה כדי להדגים את ההוצאות הנוספות שיהיו לכם עקב התיקונים הנדרשים. כלל אצבע טוב הוא רק לנהל משא ומתן על עלות התיקונים הגדולים. אם ניתן לתאר זאת כבלאי רגיל, סביר להניח שהקונה יהיה אחראי לכך. אם אתם מרגישים בנוח לשלם עבור התיקונים בעצמכם, אתם יכול גם לנהל משא ומתן על מחיר מכירה מופחת על בסיס עלות התיקונים.

 

כתוב/כתבי תגובה