איך לבחור מערכת אזעקה לבית?

מערכת אזעקה לבית

בשנים האחרונות, עם התגברות מקרי הפשיעה בארץ ובעולם החלו להפעיל נהלי אבטחה שונים גם במקומות פרטיים כמו בתי מגורים וכאלה ולא רק במרחבים ציבוריים. אנשים רבים חוששים להשאיר את הבית שלהם ריק ללא שמירה גם במידה והוא מסורג ונעול על ידי מנעולים חזקים. יתרה מכך, מקרי פריצה רבים התרחשו בעת שהייה של בני הבית בתוך המבנה, ולכן מעוניינים אנשים רבים לבטח את עצמם מפני מקרים כאלה ומבקשים להתקין מערכות אזעקה ביתיות.

חשוב לציין, כי מדיניות האבטחה בבתים פרטיים שונה במקצת ממה שנהוג במבנים ציבוריים וכך גם מערכת אזעקה שמתאימה לבתים פרטיים נראית קצת אחרת ממערכות האזעקה העסקיות.

מערכת אזעקה – כך זה עובד

מערכות אזעקה לבית אינן יכולות למנוע בוודאות גניבות או פריצות, אלא הן יכולות להתריע לכם עליהן בזמן אמת ולאפשר לכם להזמין את כוחות השיטור והביטחון לפני שהפורצים יחוללו נזק משמעותי או ימלטו עם הרכוש שלכם. מערכות האזעקה פועלות על ידי גלאים וחיישנים רגישים מאוד, אשר מיועדים לזהות תנועה חשודה במקומות בהם הם מותקנים. בעת זיהוי תנועות חשודות, שולחת המערכת הודעות התרעה לבעל המקום על ידי שליחת התרעה למכשיר החכם שלו, וכן לחברת האבטחה שאמורה לשלוח צוות ביטחון לבדיקת המקרה.

התאמת המערכת לסוג המבנה

מצלמות אבטחה ומערכות האזעקה החדשניות מצריכות תכנון מראש לקראת ההתקנה שלהם עוד בשלבי שיפוץ המבנה או הבנייה שלו מכיוון שהן עושות שימוש בתשתיות הקיימות בו. לעומת זאת, יש גם את המערכות הוותיקות יותר, המערכות האלחוטיות אשר דורשות תחזוקה רבה יותר, אך יעילות באותה מידה כמו המערכות הקוויות. כמו כן, יש אפשרות להתקנת גלאים חיצוניים בלבד או להתקין גם גלאים פנימיים בתוך המבנה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תחתיות לרהיטים
כדי לטפל ברהיטים ולמנוע עובש ומים שאר מזיקים העלולים לפגוע מטיב הרהיט הנושק לרצפה, ישנן פתרונות רבים...
קרא עוד »
יול 29, 2020
מוטי פלד מלווה אתכם עד לקבלת המפתח
כולנו יודעים כי קניית דירה זה דבר מורכב מאוד ואף מסוכן מאוד. יותר מידי פעמים קרה ואנשים השקיעו את כל...
קרא עוד »
ינו 16, 2021
פנקס צ'קים דיגיטאליים – איך זה עובד?
בכל השנים האחרונות שבהן אתם מנהלים את החברה שלכם אתם תמיד עושים שימוש באותם צ'קים ישנים שהבנק מספק...
קרא עוד »
מרץ 11, 2020