כך תבחרו גופי תאורה לבית

גופי תאורה לבית

בעבר ידעו כי התפקיד של תאורה לבית הוא להאיר אותו, אך בעולם העיצובי של היום נוסף לגופי התאורה תפקיד נוסף והוא המראה האסטטי. על כן, יש מספר נקודות שיש לשים עליהם דגש כאשר בוחרים גופי תאורה לבית.

לאיזה צורך אתם רוכשים את גופי התאורה?

לפני הרכישה בחנות פתרונות לבית, חשוב שתשבו ותבינו עם עצמכם מה אתם מחפשים שיהיה בגוף התאורה החדש – איזה גוון אור תרצו שהיא תפיק בבית ובאיזו עוצמה? האם אתם מעוניינים בעוצמת אור קבועה או בעוצמה מתכווננת ועוד. ברגע שתהיה לכם תשובה ברורה לכל השאלות הללו, תוכלו למצוא ביתר קלות את גופי התאורה שמתאימים לכם.

גופי תאורה חסכוניים

ישנם גופי תאורה רבים שניתן בהחלט להתאים להם נורות חסכוניות כדוגמת נורות לד. ואם אין לכם כסף מיותר (ואפילו אם כן…), כדאי מאוד שתשקלו לבחור בגופי תאורה מהסוג הזה. מלבד החיסכון בחשמל, ישנו יתרון נוסף לנורות החסכוניות והוא, שהן עמידות לאורך זמן, בשונה מנורות רגילות שיש להחליף אותן לעיתים קרובות. בנוסף, הנורות החסכוניות אינן מתחממות ולכן אינן פולטות חום לחלל החדר.

התאמת אופי התאורה לעיצוב הכללי

נכון שהמטרה העיקרית שלשמה קונים את גופי התאורה היא להאיר את הבית, אך עדיין כדאי לזכור כי גופי התאורה המעוצבים מהווים גם אלמנט עיצובי שתפקידו להוסיף לא מעט למראה העיצובי של הבית, קראו בהרחבה. על כן, חשוב שתבחרו את גופי התאורה ש"עושים לכם טוב בעין" וכאלה שמשתלבים בעיצוב. כמו כן, אם אתם רוכשים מספר גופי תאורה עבור חלל אחד, חשוב שתוודאו כי יש קשר בין אחד לשני והם "מדברים" באותה שפה עיצובית.

אור טבעי – אסור לשכוח אותו

כאשר אתם רוכשים גופי תאורה, עליכם לזכור ולשים דגש על גם על התאורה הטבעית שיש בבית. כדאי לדעת, כי במרבית שעות היום ישנו אור טבעי בבית, וצריך לבדוק כמה תאורה טבעית מקבל כל חדר כדי לדעת כמה תאורה יש להוסיף לו. מה שכן, לפעמים תצטרכו להתקין תאורה רק לשעות החשיכה, שבהן אין אור טבעי ויש צורך להיעזר באור מלאכותי.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
על החשיבות של חיזוק אריחי שיש
אריחי שיש משמשים כחיפוי לקירות חיצוניים במבנים רבים. למעשה גם בחלק הפנימי של המבנה ניתן לעשות שימוש...
קרא עוד »
אוק 27, 2019
יתרונות של מסתורי כביסה
כשאנחנו תולים כביסה בבית, המטרה שלנו, באופן טבעי, שהכביסה שלנו תתייבש על מנת שנוכל לקפל אותה ולסדר...
קרא עוד »
אוג 08, 2021
יועץ בטיחות אש
יועצי בטיחות אש ממלאים תפקיד חשוב בהבטחת בטיחותם של אנשים ורכוש מפני סכנות אש. הם אחראים להערכת...
קרא עוד »
ינו 24, 2023