תכנון אורבני

תכנון אורבני

תכנון אורבני הוא תכנון עירוני שיש בו רבדים רבים. חלקם קיימים כל הערים ומקצתם ייחודיים לעיר זו או אחרת. 

תכנון אורבני 

תכנון אורבני מתבצע לטווח ארוך ולכן החשיבה היא לא לפתור בעיות רגעיות אלא לתכנן איך ייראה הבניין, השכונה, האזור והעיר כולה בהתאם לתוכניות הבנייה הארציות והמקומיות. צוותי החשיבה בתכנון האורבני כוללים כמה וכמה אנשי מקצוע שמבצעים יחד סיעור מוחות וכל אחד מהם מציע את היבטי החשיבה שלו כמו שמאים, כלכלנים, מהנדסים, אדריכלים, מתכנני ערים, עורכי דין ועוד.

התכנון מושתת על הצרכים של הקהילה הן כעת והן בראייה לאופק הרחוק. לכן מתבצע מחקר שוק שמציף את כל הנושאים הבעייתיים שמצריכים טיפול ומתן תשובות עבור הקהילה המתפתחת, במיוחד אם מדובר בעיר חדשה או שכונה חדשה.

הענקת מראה ייחודי לעיר 

באופן טבעי המתכננים מחפשים קו עיצובי שיעניק למקום צביון מיוחד. אם מדובר בעיר שממוקמת ליד הים, האדריכלים (כמו בצוות משרד אדריכלות א.גבור אדריכליםיחפשו מוטיב מרכזי שייראה בכמה מקומות בעיר בוואריאציות שונות וכך ידגיש את הקשר בין העיר לבין הים ולנושאים הקשורים אליו. המתכננים מחפשים תמיד קשר לטבע, למדבר, לאגם, לנחלים, למפלים ולכל מקום אחר שנמצא בקרבת מקום, כדי לא ליצור נראות אורבנית שהיא שבלונית.

מבני מגורים בנוף האורבני 

התכנון האורבני כולל תכנון של מבנים רבי מקומות במקומות שאפשר לבנות לגובה או בניינים נמוכים יותר בהתאם לאישורי הבנייה של העירייה. הנראות הוויזואלית של כל אחד מהמבנים תראה שונה בהתאם לתוכניות האדריכליות. 

ברוב המבנים החדשים יש מרפסות שמש בגדלים סטנדרטיים בקומות הנמוכות ומרפסות רחבות ידיים בקומות הגבוהות. גם הגוונים של כל מבנה מותאמים לאישורים של אדריכל העיריה שקבע כמה נקודות עקרוניות לגבי הצביעה החיצונית של המבנים החדשים.

כתוב/כתבי תגובה