מה זה עיצוב נורדי

עיצוב הבית הוא נושא שמעסיק כל אחד מאתנו, כיוון שהמטרה בתהליך העיצוב היא להעביר את הצרכים והרגשות שלנו דרך חללים שונים בבית כדי שנרגיש בהם נוח, כי הרי הבית הוא סוג של מקום מפלט עבור הדיירים בו. תהליך העיצוב שם דגש מיוחד על גווני הצבע השולטים בבית, כך שיש לא מעט מחקרים המצביעים על השפעות הצבע על ההרגשות והתחושות האישיות של כל אדם.

לכן שמדברים על עיצוב נורדי חדר ילדים למשל, ישנם אנשים ספציפיים שימצאו את סגנון העיצוב הזה מתאים להם – כיוון שמדובר על סגנון עיצוב ייחודי ושונה מזה שאנו רגילים אליו, כאשר הוא מצליח לשלב בתוכו מעט מכל סגנון עיצוב מוכר כמו עיצוב מודרני, כפרי, אורגני וכו'. אז אם אתם מתעניינים בעיצוב נורדי ותוהים האם הוא יתאים לכם, בשורות הבאות נרחיב על המאפיינים והמהות של סגנון העיצוב הזה.

השראה לעיצוב המגיעה מסקנדינביה 

עיצוב נורדי נשען על סגנון אורח החיים הסקנדינבי, אזור גדול הנמצא בצפון אירופה וידוע בעיקר באקלים הקר ששורר בו. משום כך סגנון העיצוב נורדי נותן במה לגוונים בהירים ועדינים, ממש כפי שהטבע בארצות סקנדינביה נראה, מראה כמה שיותר טבעי ולא מלוטש ומלאכותי ואווירה רגועה ונעימה שיוצרת רוך ורוגע בחיבור אל הטבע.

מתי כדאי לשלב את סגנון העיצוב הנורדי?

למרות שישראל היא מדינה קטנה וחמה ברוב השנה, עיצוב בית בסגנון נורדי יכול ליצור ניגודיות מעניינת לאופי של הטבע שקיים מחוץ לבית (בדקו שמיכת פיקניק לתינוקות פשוט מהממת). אפשר לומר כי סגנון עיצוב כזה יכול להתאים לבתים שרוצים להכניס אליהם אווירה רגועה ונעימה, בין אם מדובר על חלל מרכזי בבית או חדר מסוים כמו חדר שינה של ההורים או עיצוב נורדי לחדר ילדים.

 

כתוב/כתבי תגובה