מקלחונים – איך בוחרים?

מקלחונים – איך בוחרים?

הדרך המתאימה ביותר לבחירת מקלחונים פינתיים למשל, היא להתאים אותם למבנה הגיאומטרי של כל חדר אמבטיה. 

סוגים של מקלחונים

בהתאם למקום האידיאלי עבור המקלחת על פי הקרבה לצנרת ולמיקומים של הכלים הסניטריים בחלל מתכננים את המקלחון. קיימות כמה אופציות:

  • מקלחון פינתי.
  • מקלחון מעוגל.
  • מקלחון חזיתי.
  • מקלחון בעל דלתות הזזה.
  • מקלחון בעל דלתות כנף.

התאמה של המקלחון לבית הלקוח 

בהתאם לרצונם של הלקוחות וכדי ליצור נוחות מקסימלית, מקבלים החלטה אם להתקין דלתות הזזה שהן פונקציונליות במיוחד לשטחים קטנים. רוב המקלחונים מיוצרים בגודל של 80*80 או לחלופין 90* 90 ס"מ. אם מדובר בחדר אמבטיה גדול במיוחד אפשר לייצר את המקלחון בכל מידה רצויה.

המעטפת של המקלחון היא מזכוכית רבודה הבנויה משכבות של זכוכית, או מזכוכית מחוסמת. קיימת גם אפשרות לשלב בין שתי האופציות הללו ולייצר קירות זכוכית שהן גם זכוכית מחוסמת וגם זכוכית רבודה. המטרה היא למנוע פציעה של מי שמתקלח, אם חלילה הזכוכית נשברת. 

עיצוב של המקלחון 

עיצובו של המקלחון מוסיף יופי רב לכל חדר אמבטיה ולכן זוהי נקודת חשובה ומהותית בקבלת ההחלטה הכללית. על הזכוכיות אפשר ליצור פסים, עיטורים, פרחים או דוגמאות יפות נוספות, ראו דוגמאות באתר https://www.big-dil.com. משלבים זאת על פי הצבעים והעיצוב הכללי כדי ליצור הרמוניה יפהפייה בכל המרחב.

פסי האלומיניום שמותקנים סביב קירות הזכוכית הם בדרך כלל בגוונים של שמנת, אפור או כל צבע אחר שמתאים לנראות הכללית. 

למקלחון מתאימים את הברזים הפונקציונליים כמו אינטרפוץ, בעל כמה אפשרויות של יציאת מים.

בחירת החלק התחתון של המקלחון 

בעת ביצוע עבודות הריצוף יש לדאוג לשיפוע בהתאם לתקן, כדי שכל במים יוזרמו לצנרת או לחלופין להחליט מראש על התקנת אגנית למטרה זו.

כתוב/כתבי תגובה