מתי נכון לבצע פירוק שיתוף במקרקעין

מתי נכון לבצע פירוק שיתוף במקרקעין

כאשר מדובר על הליך פירוק שיתוף במקרקעין, מדובר על תהליך שמתייחס לפירוק השיתוף הקיים בין צדדים שונים בנכס מקרקעין כלשהו כגון: חנות, קרקע, בניין מגורים, בניין משרדים, מבנה תעשייתי, דירה ועוד. על פי החוק במדינת ישראל, כל שותף או כל בא כוחו של שותף במקרקעין, יכול לדרוש הליך פירוק שיתוף במקרקעין מסיבות שונות. כמובן שחשוב להיערך לקראת הליך פירוק שיתוף מקרקעין בצורה הטובה ביותר, על מנת שהוא יתבצע לאורך פרק זמן קצר עד כמה שניתן וישמור על זכויותיהם של שני הצדדים.

מתי כדאי לבצע פירוק שיתוף בנכס מקרקעין

כאמור, לא פעם ישנם שותפים בנכסי מקרקעין שונים. ישנם מצבים שבהם בהחלט כדאי שהשותפים ישקלו לפרק את השותפות שלהם בנכס. כך לדוגמא: בכל מקרה של חוסר הסכמה בין השותפים שהם אינם מצליחים לגשר עליה או למצוא לה פתרון, כדאי מאוד להחליט על פירוק השותפות. כמו כן, בכל מקרה שבו אחד מהשותפים מעל באמונו של השותף האחר או עשה כל מעשה שבגינו בלתי אפשרי שהשותפות תתקיים, הרי שכדאי מאוד לפרק את השותפות המדוברת. פירוק שותפות במקרקעין חייבת להתבצע בצורה הטובה ביותר, על מנת שתצא לפועל בצורה קלה ונוחה. לעיתים השותפים מגיעים ביניהם להסכמה אודות מכירת הנכס המשותף לצד שלישי וחלוקת הכסף המתקבל בעבורו, אולם, לעיתים אין הסכמה בין השותפים בפירוק העומד על הפרק ועל כן, תהליך הפירוק יכול להגיע גם לבית משפט.

תפקידו של שמאי מקרקעין בפירוק שותפות במקרקעין

שמאי מקרקעין הוא איש מקצוע הנחוץ בתהליך פירוק שיתוף מקרקעין. תפקידו של השמאי הוא להעריך את שווי הנכס בטרם מתחילים במכירתו. לא פעם כאשר מדובר על סוגיה המגיעה לבית המשפט, עורך הדין ימנה שמאי מקרקעין אשר יחווה את דעתו בפני בית המשפט על שווי הנכס. מכיוון שתפקידו של שמאי מקרקעין הוא תפקיד חשוב ומהותי בהליך זה, כדאי מאוד לבחור בשמאי מקרקעין מקצועי, מנוסה וותיק בתחומו. שמאי מקרקעין מעין זה יעניק חוות דעת אותנטית ורלוונטית בסוגייה העומדת על הפרק הנוגעת לפירוק שותפות במקרקעין.
גרים בחיפה וזקוקים לשמאי מקרקעין מקצועי?
הקליקו כאן!

 

כתוב/כתבי תגובה