ידיות פרזול – למה צריך לשים לב כשרוכשים ידיות?

הרבה פעמים נדמה לנו שידיות הן פריט שכל מה שאנחנו צריכים לבדוק לגביהן, זו את היכולת לפתוח ולסגור. זה נכון לגבי ידיות לארונות, מגירות, חלונות, דלתות או כל דבר אחר. מאחר וזה התפקיד העיקרי של ידיות אזי באופן טבעי זה מה שאנחנו בודקים לגביהן. 

גם אם זה נכון, אזי שיש לא מעט דברים נוספים שאנחנו צריכים לבדוק לגבי ידיות, בוודאי כשמדובר על ידיות פרזול בהן אנחנו משקיעים לא מעט זמן וכסף. ידיות פרזול הן ידיות בעיצוב מיוחד, הן יכולות להיות בעלות פרופיל ארוך או קצר, ידיות בסגנון קלאסי או מודרני, ידיות בעיצוב וסגנון אישי ועוד. מאחר ואנחנו יכולים למצוא קטלוגים נרחבים של ידיות מסוגים שונים, אזי שאנחנו צריכים גם לדעת כיצד להסתכל עליהן ואיך לבחור אותן. 

לפני שנסביר למה בדיוק אנחנו צריכים לשים לב, חשוב להבהיר כאן, הבחירה בידית כזו או אחרת, היא לא בהכרח סופית וקבועה. כלומר, יש לא מעט מקרים שאנחנו יכולים להחליף ידיות, כולל בין סוגים וסגנונות שונים. כך יש לנו אפשרות להחליט מה בדיוק אנחנו רוצים ומה יתאים למתקן עצמו. 

מחפשים ידיות לשידות, לארונות או לכל מטרה אחרת? בקרו באתר>>>

מה אנחנו צריכים לבדוק?

כשאנחנו רוכשים ידיות פרזול חשוב לשים לב, לא רק לסגנון ולמבנה שלהן, ולא רק לשאלה האם הידית מאפשרת לנו לפתוח את הדלת, מגירה או כל דבר אחר, אלא גם עד כמה אנחנו יכולים להרגיש נוח להשתמש בידית, עד כמה היא חזקה, נוחה, וכן עד כמה היא עמידה ואמינה בשביל שאנחנו נוכל ליהנות ממנה לאורך תקופה ארוכה, מבלי שנצטרך להחליף אותה. 

חשוב גם לבדוק איך אפשר לשמור עליה, כיצד ניתן לתחזק אותה ובאמצעות אילו חומרים נוכל לעשות זאת. 

כתוב/כתבי תגובה