מדוע חשוב להקפיד על חיתוך שורשים בביוב תקופתי?

חיתוך שורשים בביוב

מערכת הביוב השכונתית או האזורית היא מערכת חשובה מאוד. מדובר על מערכת המרכזת את כל מי השופכין של כלל בתי המגורים שבשכונה אליה. כאשר המערכת איננה תקינה באופן כלשהו בשל סתימה בצנרת או נזילה כלשהי, הביוב יעלה על גדותיו ויסב נזק רב לרחוב, אי נעימות רבה לתושבים המתגוררים בסביבה וכמובן, הוא יכול להסב גם נזקים בריאותיים לכל אדם שמתגורר בסביבה בשל חיידקים שונים ומזיקים שעולים יחד עם הביוב על פני השטח. ישנן כמה סיבות שיכולות לגרום לנזק כלשהו במערכת הביוב, כאשר אחת הסיבות היא: שורשי צמחים שחודרים לתוך הצנרת.

מהן הסיבות לתקלות במערכת הביוב?

ישנן סיבות שונות שיכולות לגרום לתקלות שונות במערכות הביוב כגון: לסתימות או נזילות. כך לדוגמא: אם זורקים לשירותים פסולת שלא מתכלה, היא עלולה להצטבר בצנרת של מערכת הביוב ולגרום לסתימה משמעותית בצנרת, שדורשת טיפול של רכב ביובית בכדי לפתוח אותה. כמו כן, לא פעם חודרים לצנרת של הביוב שורשים של צמחים שגדלים בביוב. השורשים הללו עלולים לגרום לנזק כלשהו לצנרת הביוב אשר יגרום לאי תקינות של הצנרת כולה. חשוב מאוד לנקוט בפעולת מנע כמו צילום צנרת ביוב עוד טרם מערכת הביוב מגיעה למצב שהיא איננה מבצעת את תפקידה כראוי בשל שורשים שחדרו אליה ולמבצע מדי פעם בפעם בדיקה תקופתית שבה בוחנים את מצב השורשים במערכת הביוב ומבצעים חיתוך שורשים בכל מקום שבו הם מצויים.

כיצד מבצעים חיתוך שורשים תקופתי בביוב?

כאמור, מדי פעם בפעם כדאי מאוד לבצע בדיקה של המערכת בכדי לבצע חיתוך שורשים בביוב שחודרים לצנרת. בכדי לדעת היכן ממוקמים השורשים שיכולים להוות בעיה כלשהי ולחדור לצנרת, חשוב מאוד להעזר באיש מקצוע אשר יכול לצלם את פנים מערכה ביוב באמצעות מצלמת סיב אופטי מיוחדת. בהתאם לתמונות בזמן אמת המתקבלות מהמצלמה, ניתן לראות היכן ישנם שורשים שדורשים חיתוך ולבצע את העבודה בצורה המדויקת והטובה ביותר.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
יועץ בניה ירוקה – קווים לדמותו
בנייה העומדת בכל הדרישות של הבנייה הירוקה משפרת משמעותית את איכות האוויר אותו כל הגרים בבניין נושמים...
קרא עוד »
אוק 28, 2020
יתרונות של יריעות ביטומניות
היום ניתן למצוא בארץ לא מעט סוגים שונים של שיטות לאיטום גגות. אחת השיטות המומלצות ביותר, היא שיטת...
קרא עוד »
יול 19, 2020
כל היתרונות של בדיקת לחות לאחר הצפה
אם המבנה או הנכס שלכם ספג הצפה, רצוי מאוד ואפילו הכרחי לבצע בדיקת לחות לאחר ההצפה. לפניכם כל היתרונות...
קרא עוד »
דצמ 21, 2021