מטבחים מודרניים

מטבחים מודרניים

המונח "מטבחים מודרניים" הוא מעט מתעתע. הרי בכל שלב במאה השנה האחרונות לפחות, אם לא יותר, סגנון חדש של מטבח יכול היה להיחשב מודרני, וסביר להניח שמטבחים אשר היום נחשבים כאלה, בעוד מאה או מאתיים שנה כבר ייחשבו למטבחים קלאסיים, מסורתיים ולא מודרניים.

אך כשאנחנו מסתכלים על המטבח המודרני של ימנו, אנחנו יכולים להבין מדוע הוא נחשב לכזה, בוודאי ביחס למטבחים כפריים או מטבחים אחרים, בין אם מדובר במטבחים שמוכרים לנו מההיסטוריה הרחוקה או הקרובה.

מטבחים מודרניים מתאפיינים בקווים מאוד ברורים. העיצוב שלהם הוא נקי, ישר, יש שיטענו שמדובר בעיצוב קר אך מצד שני, הוא מאוד פרקטי, מאוד מעשי ועל זה בדיוק הוא מתבסס. מטבחים מודרניים הם מינימליסטיים, מספקים הרבה מאוד שטח, אינם מכילים פריטים רבים, מאוד מאווררים, התכנון לוקח בחשבון כל פרט ופרט, מן הסתם, חושבים גם על העבודה במטבח וגם על צרכים אחרים, כמו פתרונות אחסון ועוד.

בדרך כלל מטבחים מודרניים מאופיינים בכך שהצבעים שלהם הם נקיים, ברורים, נעים בין לבן, אפור, שחור, לא נראה במטבח מודרניים צבעונות יתר או קלאסית, כמו במטבח כפרי שעשוי עץ מלא או במטבח אנגלי שהרבה פעמים מגיעים בצבעים שונים. בנוסף מטבח מודרני, מאופיין בכך שהוא משלב את אמצעי הטכנולוגיה המתקדמים ביותר, בין אם בגלל שזה אפשרי ובין אם בגלל שזה יוצר מקום עבודה הרבה יותר נוח ופרקטי.

חשוב להדגיש, אף על פי שמדובר במטבח מודרני ומן הסתם, הוא אמור להתאים לכל סוג מבנה חדש, הרי שהוא לא בהכרח מתאים לכל אחד. לא באופי ולא בסגנון. יש אנשים שיעדיפו מבנים יותר קלאסיים, מטבחים כפריים כאלה שיספקו להם אווירה חמימה ונעימה, אווירה יותר אינטימית. למרות שמדובר במטבחים הרבה יותר קטנים, צפופים ודחוסים. עדיין זה יגרום להם להרגיש הרבה יותר טוב.

לכן, אנחנו נוכל לראות מטבחים מודרניים במובן האמיתי שלהם במבנים מסוגים מסוימים ולא בכל מבנה חדש שנבנה. חשוב להדגיש עוד, שניתן להקים מטבח כזה גם במבנים חדשים וגם במבנים שעברו שיפוץ כמובן.

כתוב/כתבי תגובה