הסכנות שיש בבית ולא חשבנו עליהם

הסכנות שיש בבית ולא חשבנו עליהם

 

מבנה נראה על פניו עוד מקום שבו בני האדם נמצאים. יש את המבנים שבהם מבלים, מבנים שבהם עושים עסקים ומבנים שבהם מתגוררים, ואף אחד לא משער לעצמו כי המקום שאותו מחשיבים בתור הסביבה הכי בטוחה- הבית שלנו, הוא גם מקום שבו יש את הסכנות הכי גדולות עם תאונות ביתיות שקורות באופן תכוף אך לעולם איננו עליהם חושבים.

 

סכנה של התחשמלות

הפתחים שאליהם מכניסים את התקעים של מוצרי חשמל הם לא תמיד כאלה שעליהם ישנו כיסוי והם נמצאים פתוחים ברוב המכריע של הזמן בחלקם. דבר זה יוצר פרצה בטיחותית עבור אזור שבו יש שימוש במים, כמו המקלחת ואזור שבו ישנם ילדים קטנים שיכולים להיות סקרנים לגבי שלושת החורים הקטנטנים שנמצאים בכל שקע חשמלי שכזה. עבור כל אחד משני המיקומים הללו זה חובה לדאוג לסוגר מתאים, ובכך לא ליצור אפשרות קטנה ככל שתהיה להתחשמלות של בוגרים ושל קטינים.

 

סכנה של נפילה מחלון

הרוב המכריע של הבנייה בארץ היא כזו אשר נעשית לגובה בשל החוסר בקרקעות זמינות והרצון לבצע שימוש הכי אפקטיבי שאפשר מאותה חלקת האדמה על ידי הקבלן. הבעיה בבנייה הזו היא גם היתרון שלה- הגובה. הרבה אנשים מתגרים בעובדה שהם גרים בגובה רב, אבל לא מתקינים אמצעי בטיחות לחלונות שאותם ניתן לפתוח ומהם ניתן למעוד ולהסתכן בנפילה. חשוב להתקין מגביל לפתיחת חלון כל החלונות הללו יהיו עם פתיחה מוגבלת עבור ילדים ושלא יהיה לידם אמצעי טיפוס לילדים סקרנים.

 

סכנה של ריהוט נופל

רהיטים רבים הם כאלה שעלולים ליפול קדימה כשעליהם מטפסים או נשענים. לכן חברות רהיטים מדגישים תמיד בהרכבה שחייבים לעגן את הפריט הזה אל הקיר, כך שלא ייווצר מצב שבו חס וחלילה, ריהוט יכול ליפול על אנשים או ילדים.

 

טריקה של דלתות

דלת היא אמצעי לבודד חלק אחד מן האחר בבית ובבתי עסקים. בסביבה של גני ילדים וגם בבתים זה חשוב מאוד להתקין מעצור לדלת  אשר שומר על האצבעות של הילדים הקטנים שאוהבים לבחון כל חלק, כולל האזור שבו קיים ציר הדלת.

 

כתוב/כתבי תגובה