גרניט פורצלן או אבן קיסר? במה לבחור?

"גרניט פורצלן" הוא חומר העשוי משילוב של פורצלן וגרניט. יש לו משטח חלק מאוד ומשמש במוצרי יוקרה כמו רהיטים, אריחי אמבטיה וכו' נעשה בו שימוש עוד מימי קדם. שיש קיסר גם הוא משמש היום כשיש למטבחים ומקומות שונים, הוא עמיד בפני כתמים ושריטות, נחשב לאיכותי וחזק מאוד ואף בעל מראה יוקרתי.

ההיסטוריה של גרניט פורצלן:

לפני המהפכה התעשייתית, פורצלן הופק בעבודת יד באמצעות חימר ומים. לאחר המהפכה התעשייתית, הוא היה ממוכן באמצעות מפעלי חרסינה על בסיס מים אשר הופעלו בכוח קיטור. תהליך הייצור כלל טחינת חימר לאבקה דקה שנשרפה לאחר מכן בטמפרטורה גבוהה לייצור שכבה דקה של פורצלן על גבי אבקת החימר. המים שימשו כדי לשטוף את כל השאריות כשהם התקררו לאחר השריפה. מאוחר יותר, תהליך זה הוחלף בהליכים יעילים יותר הכוללים מכונות ייבוש אוטומטיות ואחרות . תהליך הייצור המודרני כולל מספר שלבים. ראשית, נבחר חימר שדרכו תיווצר שכבה דקה של זיגוג באמצעות המים שבתחתית המפעל. לאחר מכן, חומר זה נטחן לאבקה באמצעות מכונה מיוחדת שאינה מושפעת מכימיקלים או גורמים אחרים שיכולים לגרום לשינויים במוצר הסופי. אבקה זו היא לאחר מכן הוסיפו לתמיסה עם חימום וקירור. התוצר הסופי מונח לאחר מכן לתוך כבשן אריחי קרמיקה לשריפה.

הבחירה בין גרניט פורצלן לבין אבן קיסר יכול להתבטא בעיקר באיכות השיש, במחירים, במרקם ובצבעים. כדאי לבחון את הקטלוג של בית העסק ולבחור את חומר הגלם המתאים ביותר עבורכם לבחירת השיש למטבח שלכם. יש לזכור כי צריך לבחור בשיש שיהיה עמיד יותר בפני חדירה של מים, שריטות וכתמים. עבור אריחים קרמיים ועיצובים המיועדים ליופי בלבד – אלה תלויים בסביבה בה הם נמצאים (חדר רחצה, מתחם כניסה למשרדים ועוד).

כתוב/כתבי תגובה