ייעוץ מס שבח

מס שבח הוא אחד מסוגי המיסוי הרלוונטיים בעסקאות נדל"ן. מדובר בעיקרו של דבר בחיוב במס הנוגע לרווחיות העסקה ביחס למחיר הרכישה של נכס. הרבה אנשים לא מודעים לזכותם לקבל ייעוץ מס שבח, מאת מומחה למיסוי מקרקעין. מדוע זה חשוב? מכיוון שבצורה כזאת ניתן להפחית את החיוב במס בסכומים ניכרים ולהימנע מתשלומי יתר. 

מתי כדאי להתייעץ 

המועד האפקטיבי והנכון ביותר לקבלת ייעוץ מס שבח הינו המועד שבו אתם שוקלים למכור נכס כזה או אחר. במידה ועוד לא נחתם חוזה, כדאי שמומחה למיסוי מקרקעין יבדוק אתכם את כל הנתונים הרלוונטים ואף יבצע סימולציית מיסוי למקרה הצורך. במקרים מסוימים, גם לאחר חתימת חוזה ניתן להפיק תועלת מייעוץ כזה אך מוטב להתייעץ מוקדם ככל האפשר. 

האם אפשר לחשב לבד את מס השבח 

חישוב מס שבח הינו תהליך מורכב למדי. קשה מאוד להגיע לתוצאת אמת ללא מעורבות של איש מקצוע. סימולציה במחשבון מתאים צריכה להביא בחשבון לא רק את מחיר המכירה והקניה אלא גם שינויים תקופתיים במדד, שינויי חקיקה הרלוונטיים למס שבח לאורך השנים, תחשיבי שמאות ועוד. 

מה ניתן להפיק מהייעוץ 

בזכות ייעוץ מיסוי בכלל ובזכות ייעוץ מס שבח בפרט, ניתן:

  1. לנצל באופן אפקטיבי הטבות מס שונות. לדוגמא, ניתן להפחית את גובה המיסוי על בסיס הוצאות מוכרות. מומחה מיסוי יכול לסייע לכם להבין מהן הוצאות מוכרות ולאילו טפסים לצרף את המסמכים שבידיכם. 
  2. להצהיר על בקשה לפריסת מס – על ידי פריסת מס שבח לתקופה של 3 שנים מלפני תאריך המכירה (4 שנים סך הכל), ניתן להפחית מיסוי כולל. 
  3. להגיש בקשה לפטור, בתנאים מסוימים. 
  4. לבקש הקלות או הטבות, בהתאם לפקודת המס. 

לפרטים על תכנון מס שבח >>>

כתוב/כתבי תגובה