תיקון משאבות

תיקון משאבות

משאבות נועדו לסייע להזרים מים במקומות שבהם אין זרימה טובה מספיק או שיש צורך להעלות מים או מערכות ביוב למפלסים גבוהים יותר ונדרשת "דחיפה". משאבות מים למשל מותקנות בבניינים גבוהים כדי לספק מים בזרם חזק גם לדיירים בקומות הגבוהות. משאבות המים הן גם אלה המקושרות למערכת כיבוי האש ומספקות מים במקרה הצורך. אותן משאבות מותקנות על הגגות בתוך חדרי משאבות ומופעלות באמצעות חשמל.

טיפול במשאבות מים

מים הם דבר נקי רוב הזמן, אבל מים שזורמים במערכת של צנרת עלולים לצבור לכלוך, אבנית, גופים זרים ומתכות. מלבד המים, ייתכן שיש חסימות או תקלות במשאבות עצמן המפסיקות את פעולתן או שזרימת המים חלשה יותר. אם יש בעיה במשאבות, קוראים לחברת דודי מערכות ומשאבות מים כדי לבדוק את המערכות ולבצע תיקון משאבות אם מתגלה תקלה.

שלב ראשון – בדיקת המשאבה

בבניין רב קומות שבו קיימת משאבת מים על הגג כדי לספק מים בזרם תקין לקומות העליונות זרם המים חלש ואינו מאפשר שימוש תקין. אנשי המקצוע של דודי מערכות ומשאבות מים בודקים את המשאבה, את מערכת החשמל והצנרת.

שלב שני – איתור תקלה במערכת ההפעלה

כדי להחזיר את משאבת המים לתפקוד תקין צריך לבצע תיקון משאבות. לא תמיד צריך להחליף את המשאבה לחדשה, ופעמים רבות החלפת חלק ותיקון התקלה יפתרו את הבעיה.

שלב שלישי – חיבור המערכת לאחר התיקון

תיקון משאבות צריך להתבצע על ידי אנשי מקצוע המכירים את המערכות ואת פעולתן. תיקון על ידי אדם שאינו מיומן עלול לגרום בעיות שיהיו כרוכות בהוצאות גדולות יותר.

שלב רביעי – בדיקת זרם המים

לאחר שתוקנה התקלה והוחלפו החלקים התקולים, בודקים את זרם המים בקומות העליונות כדי לוודא שהתקלה תוקנה.

שמירה על מערכות מתפקדות

רוב האנשים מזמינים תיקון כשמתגלה בעיה, ואז זה עלול להיות כרוך בהוצאות גדולות. כשמדובר במערכות מים, כדאי לבדוק אותן באופן תקופתי אחת לשנה גם אם הכול בסדר. כך ניתן לאתר תקלות מבעוד מועד. אנשי המקצוע בחברת דודי מערכות ומשאבות מים ידריכו אתכם וייתנו שירות אדיב ומהיר. פנו אלינו: 073-7826176

כתוב/כתבי תגובה