לא חייבים לעבור דירה – פתרונות להרחבת הבית באמצעות בניה קלה בפנל מבודד

הצורך בחדר נוסף בבית הוא צורך שחוות משפחות רבות, כאשר העלייה החדה במחירי הנדל"ן בשוק מקשה על מאוד עבור חלק ניכר מן הציבור לשפר את רמת הדיור וגודל הנכס באמצעות מכירה ורכישה של נכס מתאים וגדול יותר.

כאשר סביבת המגורים מספקת מענה, ועיקר הצורך הוא חלל נוסף בבית, במקרים רבים ניתן לקבל מענה פשוט ליישום, במחיר נוח ובמהירות, באמצעות בניה קלה של יחידה נוספת או סגירת חלל.

בין הפתרונות האפשריים:

בניית יחידה בחצר – בבתים פרטיים או דירות גן בהם קיימת חצר פרטית או גינה, ניתן להקים מבנה בבניה קלה על בסיס של פנלים מבודדים, כאשר הבניה היא מהירה במיוחד, איכות המבנה ועמידותו גבוהה וניתן ליצור מבנים בהתאמה לשלל צרכים, ממחסן, ועד יחידת דיור או משרד פרטי.

סגירת מרפסת – בדירות מגורים לרוב הפתרון יגיע על ידי סגירה של מרפסת קיימת, תוך תכנון קפדני והתאמה של סוג ואופן הסגירה לקונסטרוקציה הקיימת, הבאה בחשבון של המראה החיצוני החזותי, לצד מתן פתרונות פונקציונליים מעולים לאיטום, הצללה, תאורה טבעית ואלמנטים חשובים נוספים.

סגירה פנימית – במקרים מסוימים כאשר חלל הבית מספק, ניתן לתכנן סגירה וחלוקה מחדש של השטח הקיים, והקמת חדר נוסף בתוך הבית, באמצעות פנל מבודד, אטום לרעשים ועמיד.

מהי בניה קלה?

בשונה מן הבניה המסורתית המתבססת על בניה מאבן, הבניה הקלה נשענת על פיתוח של קונסטרוקציה ומבנים באמצעות חומרים מתקדמים ויעילים, בניהם פנלים מבודדים- יחידות פנל מאלומיניום או מפולימר איכותי, בניהן דחוס חומר המספק את האיטום, הבידוד התרמי, הבידוד האקוסטי ותכונות רבות נוספות. היתרון בשיטת הבניה הקלה היא שמדובר בשיטה אשר אינה מייצרת אתר בניה מזהם ומלכלך, עיקר העבודה נעשית מראש במפעלים סגורים, בייצור וחיתוך הפנלים בהתאמה אישית, כאשר בשטח מתבצעת עבודת הרכבה מהירה ונקיה.

בניה קלה על בסיס פנל מבודד מספקת מספר רב של יתרונות:

מהירות ויעילות – בשונה מן הבניה המסורתית העשויה לארוך חודשים ארוכים, מבנה בבניה קלה יוכל לעמוד על תילו באופן מושלם ומוכן לשימוש כבר בתוך ימים אחדים.

סביבת העבודה – סביבת העבודה בבניה הקלה אינה כוללת חומרי בניה מזהמים, לכלוך, צורך במכולות פינוי פסולת בניה וכדומה. העבודה אינה מייצרת רעש רב ואינה מהווה מטרד.

עלויות – עלויות הבניה הקלה באמצעות פנלים מבודדים נמוכה באופן משמעותי ביחס לעלויות הבניה המסורתית. מלבד עליות החומר שהן זולות יותר, גם החיסכון בתהליכי עבודה, התאמת תשתיות, זמן עבודה וכמות עובדים, העובדה שאין צורך בתהליכי פינוי פסולת בניה לאתרים מורשים- כל אלו גורמים גם לעלות הנמוכה וגם לשליטה מלאה בעלויות, ללא הפתעות.

בידוד תרמי – פנלים מבודדים מספקים בידוד תרמי ברמה הגבוהה ביותר שניתן, אינם נופלים מן הבידוד שמספקים בלוקים מסוג איטונג ואחרים, ואף עולים עליהם. מתקבלים חללים מאווררים ונעימים לשהייה בכל תנאי מזג אוויר חיצוני.

בידוד תרמי – גם הבידוד התרמי שמתקבל, באמצעות שכבות צפופות של צמר סלעים וחומרי בידוד אחרים, מייצר חלל שקט וסביבה אטומה לרעשים חיצוניים.

עמידות – עמידות החומר גבוהה במיוחד, פנל ממבודד עמיד לחלוטין בתנאי חוץ ובתנאי פנים, אינו מחליד ואינו מתבלה, ולא נדרשות פעולות והשקעת עלויות לצורך תחזוקה של המבנה.

משקל קל – משקל הפנלים קל במיוחד, מה שמהווה יתרון בסגירת מרפסות, בסגירה פנימית ובכל מקרה של שילוב החומר על גבי תשתיות קיימות. במרפסות של מבנה פעמים רבות התכניות ההנדסיות מעידות על חוסר יכולת של המרפסת לשאת משקל כבד, בעיה שנפתרת בקלות באמצעות השימוש בפנלים המבודדים קלי המשקל. 

 

כתוב/כתבי תגובה