לפני שהעובש מופיע כך תמנעו אותו

לפני שהעובש מופיע כך תמנעו אותו

יש אומרים כי לעובש יש סגולות רבות ברפואה ועוד, אך ניתן לומר כי בבית העובש לא רק שהמראה שלו בבית אינו יפה, ולא רק בגלל הריח הלא נעים שהוא מפיץ, אלא בפירוש הוא מסוכן לבריאות האתר, ויש להיפטר ממנו במהירות. אך למרות שלפעמים העובש אינו נראה טוב, יש לעובש יתרון אחד שכל  העולם חייב להכיר לו טובה על המצאת האנטיביוטיקה. אם כך העובש הוא שם של פטריות, היכולות לגדול כמעט על כל מצע בטמפרטורה של 4 מעלות.

למה יש עובש בבית?

ניתן למצוא עובש בבית ממגוון סיבות,קראו על כך בלינק http://www.bell-itum.co.il/עובש/. הסיבות העיקריות נמנות על בעיית איטום, לכן תמצאו עובש על קירות בחדרי אמבטיה או שירותים ומטבח או בקירות חיצוניים החשופים לרטיבות. כמו כן העובש יכול לצמוח גם בפתח המזגן, וגם בחדר ממ"ד משום שחדר זה נוטה לא להתאוורר יתר על המידה, וגם בחדרים לא מאוורים גדלות פטריות.

כך תמנעו את העובש

אם יודעים שהעובש נמשך למשטחים לחים או רטובים יש למנוע את רטיבות המשטחים הללו.

יש לבצע איטום מקצועי ומלא של הגג והקירות החיצוניים קראו בהרחבה, כמו כן להקפיד שהחיפוי של הקירות יהיה נקי. כמו כן במידה ויש קירות לחים בבית יש לתקן אותם במהירות, לפני שהן ישמשו לגדילת עובש, כמו כן יש להקפיד על בידוד החלונות ולשמור על ניקיון המסילות.

חדר האמבטיה הינו אזור מועד לפורענות, לכן יש להקפיד לאוורר אותו היטב, וגם את וילון המקלחת. כמו כן גם חדר הכביסה הינו אזור מועד לפורענות במיוחד אזור מכונת הכביסה, לכן לאחר הכנסת כביסה חדשה יש להקפיד על השארת מכסה המכונה פתוח, ולהקפיד לייבש את התוף היטב.

גם את השטיחים יש לשאוב היטיב, ולהקפיד שיישארו יבשים. את הצינור של המזגן יש לוודא שהוא לא מטפטף או אל פנים הבית או אל הקירות החיצוניים, אלא למטה. כמו כן ישנה חשיבות גבוהה מאד להקפדה על ניקיון למשך תקופה של הפילטר. הקפדה על כך תעזור לכם למנוע עובש בקלות לזמן ארוך יותר.  

כתוב/כתבי תגובה