טיפים לבחירת לוכד נחשים

טיפים לבחירת לוכד נחשים

לוכדי נחשים מקצועיים עוברים הכשרות מתאימות לכך כאשר המטרה היא ללכוד את הנחש ולדאוג לבטיחות הנמצאים לידו ומבלי לפגוע בנחש עצמו. בישראל נחשבים הנחשים לבעלי חיים מוגנים כך שפגיעה בהם נחשבת עבירה על החוק, לכן במידה ונתקלתם בנחש יש לקרוא באופן מיידי ללוכד נחשים שיבצע את הלכידה בצורה בטוחה וישחרר אותו לאזורו הטבעי לאחר שעדכן בכך את פקח השמורה בה הוא עתיד לשחרר את הנחש. על מנת לוודא שבחרתם בלוכד מוסמך, אל תהססו לדרוש אישור המעיד על עבודתו כחוק ועל פי הנדרש.

 

כיצד תדעו שהזמנתם לוכד נחשים מוסמך?

אם נתקלתם בנחש, קרוב לוודאי שהדבר שהכי תזדקקו לו הוא הגעתו של הלוכד במהירות האפשרית. יחד עם זאת ישנם עוד פרמטרים שעליכם לבדוק לפני שאתם קוראים ללוכד נחשים:

  • המלצות – אם יש בסביבתכם אנשים שנקלעו למצב דומה, עדיף שתתייעצו איתם בנוגע להזמנת לוכד מקצועי שיודע את עבודתו. תמיד עדיף לקרוא ללוכד שביצע לכידות מוצלחות כך תדעו שבחרתם נכון.
  • הסמכה – לוכד שעבר הכשרה יוכל להציג בפניכם את האישורים לכך.
  • מחיר – לוכד נחשים מקצועי צריך להציע לכם מחיר מותאם למחירי הענף. ישנם לוכדים שמנצלים את מצב הלחץ והפאניקה וידרשו מחיר של לוכד נחשים מופקע. כך תדעו שמדובר בלוכדים שאינם אמינים.

 

מקצועיות, נסיון והסמכה

כמו שכבר ציינו, סביר כי במצב בו אתם זקוקים לשירות של לוכד נחשים, תרצו שהמענה יהיה מהיר ככל האפשר. מדובר במצב לחץ שאינכם מורגלים להתמודד איתו, יחד עם זאת חשוב לברר כבר בשיחת הטלפון עם הלוכד מה הנסיון שלו ומה הוותק שלו בתחום. תוכלו גם לשאול שאלות בסיסיות בנושא, למשל, כיצד מתבצעת הלכידה. אופי התשובות יגבש לכם עמדה האם מדובר באיש מקצוע אמין ומוסמך או שמא מדובר בחובבן.

 

למידע נוסף – לוכד נחשים – הלוכדים.

כתוב/כתבי תגובה