6  טיפים לאקוסטיקה לאולפן ביתי

6 טיפים לאקוסטיקה לאולפן ביתי

הקמה של אולפן ביתי מצריכה השקעה כספית לא קטנה, ובין כל אלה חשוב ליצור אולפן בעל אקוסטיקה טובה. הנה 6 טיפים שיסייעו להגיע אל אקוסטיקה לאולפן עם צליל נקי במיוחד.

חומרים איכותיים

בתחום של בידוד אקוסטי יש כל מיני סוגים של מוצרים אשר נועדו להתקנה וליצירה של בידוד אקוסטי, אבל רק היצרנים המוכרים שמציעים את החומרים הכי מתקדמים ואיכותיים יביאו אל התוצאה הכי טובה עם הבדלים משמעותיים לכאן ולכאן.

בידוד של התקרה

ברגע בו רוצים לבצע את הבידוד האקוסטי עבור אולפן ביתי או כזה שמיועד להיות במתחם שאינו מתחם של מגורים, זה חשוב מאוד לקבל את הייעוץ המקצועי שיוביל אל יצירת בידוד איכותי. יועץ מקצועי יעבור על פני אקוסטיקה בחדר שתהיה כזו ששומרת על איכות הסאונד ולא מפריעה או מעוותת אותו. ב

רגע בו צריכים לבודד את האזור של התקרה, יש את האפשרות של בידוד עם אקוסטיקה סמויה שמצריכה יותר עבודה, או עם אקוסטיקה גלויה שיכולה לספוג רעש וליצור גוון קול צלול  שאינו פוגם בצליל יותר גבוה.

בידוד של הקירות

היועץ יעבור על פני הקירות על מנת לבחור עבורם גם חומר בידוד מרעש מתאים עבור קירות עבים או עבור קירות שלהם יש חיפוי של קיר גבס שמצריכים חוסם רעש דינמי.

בידוד של הרצפה

לבסוף, ישנו המעבר על פני האזור של הרצפה, שדרכה יכול לעבור רעש הולם, ועבורה יש להניח יריעות מתאימות גם כן. מדידה מקצועית תביא אל צפייה לרמת רעש סבירה ועבודה עם צליל נקי באותו אולפן.

התאמה לצרכי אולפן

בסופו של דבר לכל אחד יש את השמיעה שלו, וכאן זה חשוב לבצע בדיקה אישית מלבד זו של היועץ כדי להגיע להחלטה מה הכי טוב מבין כל מה שמוצע. מתחילים עם פחות חומרי בידוד כמו ספוג אקוסטי, ומוסיפים עד אשר מגיעים אל הצליל שאליו מכוונים שלב אחר שלב.

לוכדי באסים

אחד מן הרעשים אשר נוטים בקלות לעבור הלאה הם של הבס, וכאן יש חשיבות להתקנה של לוכדי בסים  שעבורם היעילות הכי טובה הינה עם התקנה בפינות של אותו אולפן.

 

כתוב/כתבי תגובה