יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה: איך מתכננים דירת קבלן עם מעצבת פנים?

יעלי לוי קופל וקלאודיה ויסברג ליבנה: איך מתכננים דירת קבלן עם מעצבת פנים?

כמו בשיפוץ דירה, גם בדירת קבלן חשוב מאוד לתכנן נכון את הדירה כך שתתאים בצורה הטובה ביותר לצרכי המשפחה המתגוררת בה. דירות קבלן מגיעות בכמה תכנונים אפשריים שאמורים להתאים לצרכים הכלליים של הרוכשים. אבל, מכיוון שלכל משפחה יש צרכים והרגלים אחרים, לרוב התכנון לא מתאים במאה אחוז לכל אחד.

איך עובד תהליך תכנון של דירת קבלן?

  • מומלץ לשלב את המעצב כבר בשלב הרכישה של הדירה על הניר. לעיתים אנחנו (יעלי לוי קופל / קלאודיה ויסברג ליבנה) מייעצות לאנשים שמתלבטים בין שתי דירות ומסייעות להם להחליט איזו דירה תתאים לצרכיהם יותר.
  • ברגע שרכשתם דירה, אנחנו מקבלות מהקבלן את המידות והנתונים של הדירה (מיקום עמודים, מיקום אינסטלציה וכו'). על בסיס נתונים אלו ועל בסיס הדרישות והצרכים שהגדרתם, אנחנו מתכננות כמה אפשרויות לחלוקת הדירה בצורה המתאימה ביותר עבורכם.
  • ברגע שנבחרת התוכנית המועדפת, אנחנו מכינות את תוכניות העבודה ומגישות אותן לקבלן לאישור. אנחנו אחראיות לקשר מול הקבלן עד לאישור התוכניות, במקרה שישנן הערות ובקשות לשינויים או הבהרות. הקבלן יבצע את העבודות בדירה לפי תוכניות העבודה שהגשנו לו.
  • במקביל, אנחנו מכינות עבורכם הדמיות תלת מימדיות שממחישות את העיצוב של החלל- צבעים, סגנון וסוג הריהוט ועוד.
  • לאחר אישור התוכניות על ידי הקבלן, אנחנו מקבלות מהקבלן את לוחות הזמנים לרכישת החומרים הנדרשים – אינסטלציה, ריצוף וחיפוי, מיזוג, מטבח, דלתות וכו'. בדרך כלל לכל קבלן יש ספק או שניים מכל תחום שאליו הוא מפנה את הרוכשים.
  • אנחנו (קלאודיה ויסברג ליבנה ויעלי לוי קופל) מתלוות אליכם לחנויות ועוזרות לכם בבחירת הדברים. בהמשך, אנחנו גם עוזרות לכם בתכנון המיזוג בדירה (מיקום המיזוג, מיקום הנמכות תקרה אם צריך וכו').
  • אנחנו מגיעות לדירה במהלך העבודה בתיאום עם הקבלן בנקודות זמן חשובות כמו- בנית קירות, סימון נקודות חשמל ואינסטלציה, פריסת הריצוף והחיפוי והתקנת המטבח. בנוסף, אנחנו בקשר עם הקבלן ואנשי המקצוע מטעמו בכל פעם שיש להם שאלה או בקשה.
  • בסיום העבודה, לפני שהקבלן עוזב את האתר, מעצב הפנים צריך להגיע לאתר ולהכין רשימה של כל הדברים שצריך לתקן כדי שהדירה תהיה מושלמת.
  • כחודשיים שלושה לפני קבלת מפתח אנחנו (קלאודיה ויסברג ליבנה / יעלי לוי קופל) מתלוות אליכם לרכישת ריהוט, צבעים או חיפויים מיוחדים.
  • כשבועיים שלושה אחרי שאתם נכנסים לדירה, אנחנו מגיעות אליכם כדי לעשות את השלב הסופי של הסטיילינג – רכישת תמונות, שטיחים, אקססוריז וכו'.

רמת המעורבות של הלקוח בתהליך מול הקבלן משתנה ונקבעת לפי רצונו. במשרד דואט עיצוב פנים עבדנו עם משפחות שביקשו להיות מעורבות כמה שפחות בשל אילוצים של לוח זמנים עמוסים או עם אנשים שמתגוררים בחו"ל. מאידך, ישנם לקוחות שמבקשים להיות מעורבים בכל פעם שמתקיימת שיחה עם הקבלן או נציג מטעמו וכן מצטרפים לכל ביקור בדירה. מכיוון שהדירה היא של הלקוח, אנחנו מתאימות את תהליך העבודה שלנו לרצונו.

כתוב/כתבי תגובה