בדק בית – כיצד בוחרים את האנשים הנכונים

בדק בית – כיצד בוחרים את האנשים הנכונים

אחד השלבים החשובים ביותר בתהליך של תכנון, בנייה ואכלוס מבנה חדש, הוא השלב בו אנחנו מזמינים מומחה בדק בית שיבחן את המבנה ויקבע האם באמת ניתן לאכלס אותו, או שמא יש צורך לבצע שינויים כאלה ואחרים. 

העסקת מומחה בדק בית היא דבר משמעותי, ולו בגלל העובדה, שאנחנו לא יודעים בעצמנו האם המבנה נבנה בדיוק כפי שהוא אמור להיבנות, אלא אם היינו מעורבים בכל שלב ושלב בתהליך. מאחר ורובנו לא אנשי מקצוע, אז יהיה נכון לשכור מומחה שיוכל לעזור לנו בכך. אם יהיו ליקויים או בעיות אחרות, הוא ידע לאתר אותם, להציג בפנינו וכמובן לעזור לנו לתקן אותם, בין אם זה באופן ישיר מול הקבלן או בדרכים אחרות. 

מומחה בדק בית (כמו באתר https://www.neweng.co.il) אמור לבחון את כל המבנה, על המערכות השונות שמותקנות בו ולהציג בפנינו בסיום התהליך, דוח שלם עם מסקנות. חשוב לומר, המסמך שהוא מציג, יכול לשמש אותנו במקרים מסוימים מבחינה משפטית ומכאן גם החשיבות, הן של עבודתו והן של בחירת איש מקצוע מומחה שאנחנו יכולים לסמוך עליו. 

כיצד נבחר את האדם הנכון

ראשית, אנחנו צריכים לבחון איזה ניסיון עומד לרשותו ועד כמה אנחנו באמת יכולים לסמוך עליו שיספק לנו את השירות הטוב ביותר, לפחות על פי הצרכים שלנו. 

שנית, חשוב שהוא יהיה זמין ונגיש לצרכים שלנו בכל עת. כלומר, הוא צריך לבצע את עבודתו כמה שיותר מהר, לא לבזבז זמן ולא לעכב אותה. ככל שהוא יבצע את העבודה בהקדם, כך נוכל לקדם את העניינים ולהתמודד עם הבעיות השונות. 

שלישית, חשוב שהוא ידע להציג דוח מלא, מפורט וכמובן דוח אמין ושקוף שמכיל את כל המידע הרלוונטי עבורנו. 

 

כתוב/כתבי תגובה