מי אלה המתנגדים לתמ"א 38

מי אלה המתנגדים לתמ"א 38

תמ"א 38-תכנית המתאר הארצית מס' 38 המוכרת לכולנו בקיצור הנפוץ

מדינת ישראל נקטה בצעדים גדולים כחלק מההיערכות לרעידות אדמה חזקות. אחד הצעדים המשמעותיים הוא תכנית המתאר הארצית מספר 38. תכנית המתייחסת לכל שטח מדינת ישראל וקובעת כי מבנה למגורים או לכמה מטרות אחרות שיעמוד במספר קריטריונים, יכול לזכות בבונוסים משמעותיים במיוחד, כל זאת למען קידום חיזוק הבניין והגברת עמידותו מרעידות אדמה חזקות שעתידות להתרחש בשטח ישראל. תכנית תמ"א 38 נכנסה לתוקף בתחילת 2005. מידע נוסף ומקיף על תכנית תמ"א 38 ניתן למצוא באתר זה.

הפוטנציאל הענק הטמון בתוכנית המתאר הארצית מס' 38

הרבה בעלי דירות בארץ, מבינים את הפוטנציאל עם תמ"א 38 בחולון או  בתמ"א 38 בכל הארץ, כהתחדשות עירונית ודירתית כהזדמנות מצויינת לשידרוג איכות החיים או ו להעלאת ערך הדירה או אפילו להפוך אותה לדירה להשקעה, ובכך להכפיל את שוויה בהשכרתה.

לפעמים הוצאה לפועל של פרויקט תמ"א 38 נתקעת בבניין גדול עקב דייר או שני דיירים אשר מסרבים לתוכנית זו

לא כל הדיירים בבניין תמיד מסוגלים או מסכימים  להשקיע את המאמץ הטמון בתוכנית זו. גם מבחינת החיים בתוך שיפוץ וגם מבחינת מעבר דירה אם מדובר בהריסה ובניה מחדש.

כמו כן יש כאלה המבקשים מחיר טוב יותר מיזם הבניה והשיפוץ. לכן הם לא יסכימו בשום פנים ואופן להצעת היזן והקבלן וכך הם לא יחתמו על הסכמה להרחבה.

במידה ולא הורסים את הבית אלא רק משפצים, יש דיירים אשר לא מוכנים לשינוי זמני באיכות החיים, שהאי אין להם את הנכונות לחיות בלב ליבו של אתר בנייה במשך חודשים ארוכים עד לסיום השיפוץ.

היכן בעל הדירה יגור בעת הריסת הבניין ובנייתו מחדש?

אל דאגה, יזם הבנייה יממן לכל בעלי הדירות הישנות שיהרסו מבלי יוצר מן הכלל מגורים מלאים בשכירות עד לסיום הבנייה, אז יקבלו דירה חדישה ואף גדולה יותר מזו שהייתה להם, זו תהיה ממש עליה באיכות החיים של הדיירים. משמע יש אפשרות למעבר דירה כפול, כמעט חינמי, אבל לא. יש את הוצאות המעבר הכוללות את כל עניין האריזה וההובלה שלא לכולם יש את הכסף לכך ולא לכולם יש את הזמן למעבר הדירה.

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שדרוג מטבחים – מהם החומרים הטובים ביותר לשדרוג מטבח לאורך זמן ובמחיר סביר?
המטבח הוא הלב של כל בית, ושדרוג החלל החיוני הזה יכול להפיח חיים חדשים בכל ביתכם. כאשר מדובר בשדרוג,...
קרא עוד »
יול 15, 2023
איפה כדאי לשכור דירה בחיפה?
הרבה מאוד אנשים בוחרים בשנים האחרונות לעבור מאזור המרכז או מאזורים אחרים לעיר חיפה. העיר השלישית...
קרא עוד »
אוק 04, 2022
התחדשות עירונית
קהילות רבות יוצרות התחדשות עירונית כדי להחיות את הערים שלהן, כמו הרס בתים נטושים, או על ידי פיתוח...
קרא עוד »
מרץ 20, 2022