החשיבות של ליווי מומחה לביטוח בפרוייקטים

החשיבות של ליווי מומחה לביטוח בפרוייקטים

פרויקט בניה הוא עניין מורכב שכרוך בסיכונים משמעותיים מאוד. היות ומדובר על תחום בו העלויות גבוהות מאוד וכל פרויקט הוא עניין מורכב מאוד, כל הפסד וכל תאונה עלולים להיות הרי אסון. לא פלא שיש קבלנים רבים שמגיעים לשלב העצוב של פשיטת רגל וקריסה מוחלטת. אכן, כל מי שמנהל פרויקטים ועוסק ביזמות חייב להיות מבוטח בצורה מקצועית ונכונה. וזאת כדי למנוע ממשברים מקומיים להביא לקריסה טוטאלית.

 

ליווי מומחה לביטוח

כאשר קבלן או חברה יזמית פועלת בצורה מבוטחת היא תוכל להגן על עצמה, ולקחת סיכונים בלי לחשוש יתר על המידה. כיוון שלמרות הסיכונים שקיימים היא יכולה להיות רגועה. במידה ואכן סיכונים יתממשו ויגרמו לנזקים כאלו ואחרים, יש ביטוח מתאים שנועד לכסות מצבים כאלו. כמובן שעל מנת שהביטוח אכן יכסה את הנזקים הללו, וימנעו משברים מהחברה, חובה להבטיח כי הביטוח הקיים הינו ביטוח מתאים. וכי הפוליסה כוללת בתוכה את כל הסעיפים המשמעותיים והחשובים שיש להם משמעות במקרה של נפילה.

 

מיהו מומחה לביטוח?

מומחה לביטוח פרויקטים הינו איש מקצוע אשר המומחיות שלו הינה בתחום הביטוח. יש לו הבנה רבה בענף הביטוחים והוא מכיר את הפוליסות ואת האפשרויות השונות. לצד הבנה כללית זו יש לו גם היכרות יסודית עם ענף היזמות והבנייה. וזאת כדי להציע לכל יזם או לכל קבלן מענה ביטוחי מתאים. המטרה היא להבטיח כי הפוליסה מכסה מצבים שונים שעלולים להתרחש לכל קבלן. ומכיוון שמדובר על עלויות גבוהות מאוד, יש כאן חשיבות יתרה לכל סעיף ולכל פרט.

 

העלות החודשית והכיסוי

בכל רכישה של פוליסת ביטוח יש התייחסות למרכיב של התשלום החודשי. כמובן שככל שהביטוח אמור לכסות יותר, הוא יהיה גם יקר יותר. אמנם ביטוח פרויקטים הוא עניין יקר מאוד, שכן מדובר על סכומים עצומים שנמצאים סיכון. גם תאונות עבודה עשויות להיות כרוכות בנזקים מהותיים, כולל אובדן חיי אדם. כך שלכל הדעות לא מדובר על עניין פעוט. הביטוח נחשב ליקר אך חובה להתאים אותו היטב בעזרת מומחה לביטוח בפרויקטים.

כתוב/כתבי תגובה