איך שומרים על ריצוף אבן טבעית בבית?

ריצוף אבן טבעית

אבן טבעית הפכה לחומר מבוקש לחיפויים ולריצוף איכותי ויוקרתי. לעומת ריצוף וותיק (טראצו), ריצוף אבן טבעית כשמו כן הוא – מבוסס על חומר שנוצר כפי שהוא, על ידי הטבע. משמעות הדבר היא שהוא עלול להתבלות ולשנות את תכונותיו, אלא אם כן מקפידים לשמור עליו ולתחזק אותו כהלכה. נסביר איך עושים זאת ולמה.

זהירות, אלה החומרים שיפגעו באבן הטבעית

אדריכלים ומעצבי פנים רבים ממליצים על ריצוף פנים אבן טבעית , שיוצרת מראה מאוד חמים ונעים בבית. האווירה היוקרתית הזאת יכולה להישמר לאורך זמן, בתנאי שנזהרים ונמנעים מלהשתמש בחומרים שפוגעים באבן הטבעית. חומרי ניקוי חזקים שמבוססים לדוגמא על חומצות לא הולכים ביחד עם הריצוף הזה. החומצה עלולה לעכל מרכיבים טבעיים מסוימים, במיוחד אם משתמשים בה לאורך זמן. גם חומרים שנועדו להמיס שומנים ולא יזיקו במיוחד לשיש, עלולים לגרום לשינויי צבע וגוון ואפילו מרקם באבן הטבעית. אז מה כן צריך לעשות? מומלץ לשאוב את הריצוף מפעם לפעם, במיוחד כאשר מזהים לכלוך או כתמים. ניגוב עם מטלית לחה ולאחר מכן שטיפה יעשו את העבודה. במידה ומדובר על כתמים קשים, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי ייעודיים, שנועדו לפי הגדרות היצרן לריצוף מהסוג הזה.

מדוע כדאי להשתמש בסילר

על מנת להקדים רפואה למכה, ניתן לבצע תחזוקה ששומרת על הרצפה על ידי שכבת הגנה. ריצוף אבן טבעית ישמר בצורה הכי טובה על ידי יישום של שכבת חומר מגן שהוא גם חומר אטימה. מדובר בסילר שאוטם את הנקבוביות. כך, ברגע שהריצוף מתלכלך, הוא לא ממהר להיספג ברצפה. הרבה יותר קל להסיר את הלכלוך, אפילו במעט מים חמימים או בסמרטוט לח. את הסילר מומלץ למרוח מחדש, מדי כמה שנים.

רוצים לדעת עוד על ריצוף אבן טבעית? לחצו על הקישור > https://olmeda.co.il/

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 דרכים לבחור מעצבת פנים
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעוניינים להשקיע בעיצוב הפנים של הבית שלהם, על מנת להבטיח לעצמם...
קרא עוד »
ינו 10, 2020
עיצוב מטבחים
תוכניות הבישול בטלוויזיה העניקו למשפחות ובתים רבים בארץ את המוטיבציה לבשל מאכלים ביתיים וטעימים...
קרא עוד »
אוק 26, 2019
איך לבחור שולחן החתלה
שולחן החתלה הוא אחד מפריטי הריהוט הבסיסיים ביותר שאמורים להיות בחדר הילדים. שולחן ההחתלה הוא למעשה...
קרא עוד »
יונ 24, 2022