למה צריך לשים לב כשבוחרים תנור אפיה

למה צריך לשים לב כשבוחרים תנור אפיה

אחד המרכיבים החשובים ביותר במטבח הוא תנור האפייה. קיים היצע גדול מאוד של תנורי אפייה, דגמים שונים, גדלים שונים, בעלי פונקציות שונות, ארצות ייצור ועוד. בשל עובדה זו, ניתן בקלות לאבד ידיים ורגליים כאשר נכנסים לחנות על מנת לרכוש תנור אפייה חדש למטבח.

אז לפני שניגשים לחנות לרכוש תנור אפייה חדש, כדאי "לעשות שיעורי בית" ולהכין רשימה של דברים שחשוב לכם שיהיו בתנור שלכם ועל פיהם תוכלו לבחור את התנור המוצלח ביותר ואף המתאים ביותר עבורכם.

איזה סוג תנור אתם מחפשים?

לפני הכול, חשוב לדעת איזה תנור מתאים למטבח שלכם. אם אתם עומדים לפני תחילת שיפוצים, תוכלו לתכנן את מיקום התנור בצורה טובה יותר ולבחור תנור גדול או תנורים קומפקטיים מבלי להיות תלויים בדבר. אך אם מדובר במטבח קיים ואתם מעוניינים רק להחליף תנור, יהיה עליכם לבחור אותו בהתאם לנתונים הקיימים.

מה הוא יודע לעשות?

בתנורים המודרניים ישנם מצבי הפעלה רבים ופונקציות שונות ומשונות. לפני שרוכשים תנור, כדאי לחשוב היטב ולא להסתנוור משלל האופציות שקיימות בו. לעיתים יהיה המחיר של תנור משוכלל יקר בהרבה ממחיר של תנור רגיל כאשר למעשה לא משתמשים כלל בכל הפונקציות שיש בו. מה שכן, חשוב לשים לב שיש בתנור את האופציות הבסיסיות כגון – תוכנית אפייה ובישול, מצב גריל, פיזור חום אחיד – טורבו, הפשרה וחימום מזון, ועוד

הכי יפה הוא לא תמיד הכי טוב

לפני שקונים תנור, כדאי לחשוב על צורת ההפעלה שלו וכמובן על הניקיון שתצטרכו לעשות בו. ישנם תנורי אפייה שנראים בחנות יפים מאוד מכיוון שיש עליהם ציפוי מרשים כלשהו, אך לעיתים זהו באמת רק ציפוי, ולאחר שימוש אחד תגלו לאכזבתכם כי הוא מתקלף או נשרט בקלות. בנוסף לכך, הניקיון הוא פרמטר חשוב מאוד כאשר קונים תנור אפייה. אצל קרייזמן מוצרי חשמל ישנם כיום תנורים שיש להם תוכנית לניקוי עצמי בשם ניקוי פירולטי. בשיטה זו, התנור מחמם את עצמו ל-500 מעלות וממיס את כל השומנים והלכלוך, כך שנשאר רק להעביר מטלית ולהסיר את האפר.

כתוב/כתבי תגובה