לוכדי נחשים מטעם רשות הטבע והגנים, נעים להכיר

לוכדי נחשים מטעם רשות הטבע והגנים, נעים להכיר

מפגש עם נחש עלול להיות טראומטי ואף קטלני, כאשר בהלה גורמת לתגובה שגויה ורק מסבכת את המצב ומקרבת את ההכשה. הכשת נחש דורשת אשפוז וגם מעבר לכך. לכן כאשר מתגלה נחש בקרבת מקום יש לנהוג לפי כללי הבטיחות, לנסות להתרחק מהמקום ולהזעיק לוכד נחשים, שזה מקצועו. לוכד כזה חייב להיות מוסמך ובעל תעודה מטעם רשות הטבע והגנים אשר מכשירה את הלוכדים. לפי החוק חל איסור על הרג הנחש והלוכד יצטרך לשחרר אותו בשמורת טבע מרוחקת. נחשים אינם מאיימים רק על בני אדם אלא עלולים להציק לחיות המחמד ולהגיח מתוך טבע פתוח לתוך חצרות וגינות. הכרה בסיסית של סוגי הנחשים תסייע לכם לדעת אם מדובר אכן בנחש ארסי או שהפאניקה מוגזמת מאחר שאין סיכוי להכשה.

 

הדרכה על ידי לוכד מוסמך

לוכד מוסמך יידע לטפל בבעיה נקודתית, שתתעורר אם יתקרב אליכם נחש, ויוכל גם לסייע בצעדי מניעה, שמטרתם להוריד למינימום את הסיכוי לפלישת נחשים לחצר שלכם ולהטרדת הדיירים וחיות המחמד. לוכד יסביר לכם כיצד לצמצם למינימום את פינות המסתור האפשרויות לנחש ואיך לנכש עשבים ולסלק גרוטאות מהחצר או הגינה. צעדי מנע יפחיתו מאוד את הסיכוי למפגש טראומטי עם הנחש. כמו כן לוכד מוסמך יסביר לכם איך לזהות נחש ארסי וכיצד להגיב בצורה היעילה ביותר אם מתרחש מפגש כזה.

 

תכונות חשובות ללוכד

לוכד נחשים מוסמך הינו נותן שירות ולכן חשוב שיהיה מקצוען ואדיב. כדי למנוע התחזות, עליכם לבקש ממנו תעודה המוכיחה כי הוסמך לתפקיד מטעם רשות הטבע והגנים, וכן לקבל מענה מלא לכל שאלותיכם. רצוי כמובן שהלוכד יתגורר בקרבת מקום וכך יהיה זמין ככל שניתן.

כתוב/כתבי תגובה