מה הם מחסומי אש?

במהלך השנים, השתפרו מאוד התנאים והכלים אשר נועדו להתמודד עם מקרים של שריפות ובעירות במבנים מאוכלסים, בין אם מדובר על מבני מגורים, מבני עסקים, מבני ציבור ומבנים אחרים. השיפור בא לידי ביטוי בכל מה שקשור לפריטים ולחומרים, ובהתאם גם בכל מה שקשור להיבטים של חקיקה ותקינה. 

דוגמא טובה לכך הם חסמי אש. מדובר על אמצעים אשר נועדו לשמש אדריכלים וקבלנים בעת תהליך של פיתוח פרויקטים לבנייה מכל סוג שהוא. חסמי אש יכולים להיות קירות אשר משמשים כמחסום מפני אש, או חללים נסתרים אליהם אפשר להגיע אם וכאשר פורצת שריפה במקום. המטרה היא לאפשר לאנשים המאכלסים את המקום למצוא מפלט באופן כזה שהם לא יעמידו את עצמם בסכנה. 

השימוש בחסמי אש יכול להיות מאוד אפקטיבי, זאת בהנחה וכמובן ומשתמשים בהם בצורה נכונה וכמובן בהנחה ומבצעים את החוק ועומדים בתקינה. אנחנו יכולים להשתמש בהם בצורות שונות במטרה באופן שישרת את המטרות שלנו. 

איך משתמשים בהם בצורה נכונה?

בעיקרון, בשביל לעשות שימוש במחסומי אש אנחנו צריכים להכיר את התכנון של המקום, אנחנו צריכים לזהות איך הוא בנוי ואיך הוא מעוצב, מי אמור להשתמש במקום ואילו חומרים ופריטים אמורים לאכלס אותו. כך נוכל לדעת איפה לשים מחסומי אש וכיצד להשתמש בהם בצורה אפקטיבית. 

חשוב שנוכל להשתמש במחסומים במספר צורות, כלומר, שיהיו לנו מספר גישות אליהם וכן שיהיו מספר פרוטוקולים על פיהם נוכל לפעול. כך נוכל להיות מוכנים לכל סיטואציה. כמובן שהמחסומים אמורים להיות מותאמים לאופי המבנה מחד, ומאידך הם אמורים להיות מסוגלים להתמודד עם כל מצב של שריפה או בעירה כך אנחנו נוכל להשיג את התוצאה האופטימאלית ונוכל להישמר מפני שריפה או בעירה. 

פרטים נוספים באתר שרפים >>>

 

כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות הזזה 3 דלתות
ארונות לאחסון הם בעיקר מענה על צורך קיים ולא רהיט עיצובי, אך אין שום סיבה להתפשר והאפשרויות הקיימות...
קרא עוד »
פבר 27, 2021
לוכדי נחשים מטעם רשות הטבע והגנים, נעים להכיר
מפגש עם נחש עלול להיות טראומטי ואף קטלני, כאשר בהלה גורמת לתגובה שגויה ורק מסבכת את המצב ומקרבת את...
קרא עוד »
ספט 17, 2020
עיקור כלבה – האם היא סובלת?
אם אתם חושבים על האפשרות לעקר את הכלבה, אך חוששים שמא היא תסבול מהפרוצדורה, אז דעו לכם שאם זה מבוצע אצל...
קרא עוד »
ספט 13, 2020