מהו תיק שטח

מהו תיק שטח

בשביל להבין מה זה תיק שטח, אנחנו יכולים לקחת כדוגמא תוכנית עבודה של פרויקט מסוים, אשר במסגרת התוכנית מוצגות כל האפשרויות הקיימות, כל הכלים והאמצעים שעומדים לרשותנו, על מנת לבצע את הפרויקט, כיצד עלינו להתנהל ועוד. כל פרט מידע כזה, יכול לחסוך לנו הרבה מאוד זמן ולאפשר לנו לממש את הפרויקט כפי שאנחנו רואים לנכון.

תיק שטח הוא למעשה, כל המידע שקיים על מבנה או על אזור מסוים מבחינת תכנון, מבחינת הנדסה ומבחינות אחרות, כאשר המטרה שלו, היא לאפשר לנו לקבל אישורים נדרשים מהרשויות השונות ובפרט מרשות לכיבוי אש.

כל מבנה שנבנה, חייב לקבל אישורים שונים שיאפשרו להפעיל אותו. למשל, אנחנו נדרשים לקבל אישורים אשר יכולים לאפשר לנו להפעיל את המקום, מאחר והוא בטוח בין אם זה מבחינת כיבוי אש ובין אם זה מבחינות אחרות. אם אנחנו לא מקבלים את האישור, הרי שאנחנו מפעילים את המבנה בניגוד לחוק ועלולים לסכן את כל מי שמשתמש בו.

 

מה כולל תיק שטח

למעשה, תיק שטח מכיל את כל המידע הנדרש על המבנה ומספק לנו את כל המידע והכלים הנדרשים, בשביל לקבל את האישורים עבור המבנה. אנחנו נוכל להציג את התיק בפני בעלי המקצוע והסמכות שאמורים לבדוק את איכות המבנה והאם הוא יכול לקבל את אישורם. במידה והוא לא, אז נצטרך לבצע תיקונים על מנת שנוכל להפעיל אותו.

לפני סיום נדגיש, התהליך אמור להיות מהיר, אם הוא ייקח זמן ממושך, אז יהיה לנו מאוד קשה להפעיל את המבנה על פי לוח הזמנים שלנו, מה שכמובן יכול לשבש את התוכניות שלנו בהמשך. לכן אנחנו צריכים לשכור אנשי מקצוע כמו חברת דרך ארץ הנדסה שיכינו עבורנו את התיק בהקדם.

כתוב/כתבי תגובה