העיצוב הנכון לחדר הילדים

העיצוב הנכון לחדר הילדים

כשאנחנו בוחנים חדרי ילדים, הרבה פעמים יכולים למצוא סגנונות שונים של עיצוב חדרי ילדים. אלה נבדלים אחד מהשני, בין אם זה בחלוקה של הפריטים השונים בחדר, בכמות הפריטים, צבעים וחומרים, ועוד שורה ארוכה של נקודות שיכולות להשפיע על העיצוב והסגנון שלנו. 

על פניו, יהיו שיטענו שאין לכך שום חשיבות. הרי מה זה משנה לילד אם החדר מעוצב בצורה כזו או בצורה אחרת? להבדיל, נניח, מסלון, אשר מהווה את הלב של הבית ואליו מגיעים אורחים, חברים ובני משפחה, הרי שחדר ילדים בסופו של דבר, משרת את הילדים שישנים בו, ובאופן טבעי הוא אמור להיות בסגנון של חדר ילדים ולא מעבר לכך. 

אך זה לא מדויק. גם חדר ילדים צריך להיות מעוצב בצורה מסוימת, עם משמעות. בין אם זה בגלל שמדובר בילדים  ונרצה שהחדר יתאים להם, ובין אם זה בשביל שהם יוכלו ליהנות ממנו, יוכלו לשחק ולבלות בו, וכן החדר יתאים לתהליך ההתפתחות שלהם. 

נקודות חשובות לעיצוב נכון

ראשית, חדרי ילדים צריכים לשדר אופטימיות ושמחה. לדר ילדים לא יכול להיות חדר קודר ועצוב. גם לא נכון לייצר עיצוב בסגנון של מוזיאון. בסופו של דבר, זה חדר ילדים, הוא צריך להיות מתאים לגיל שלהם. 

שנית, החדר צריך להיות מעוצב בצורה נוחה, בטוחה, כך שיהיה לילדים את המרחב הדרוש למשחקים, החדר צריך להיות מעוצב באופן שהם יוכלו לארח חברים ובכלל לבלות בו להנאתם כפי שהם רואים לנכון. 

שלישית, החדר צריך להיות מתאים לגיל של הילד ובר החלפה. כלומר, כשהילד יגדל, יהיה אפשר להחליף פריטים שונים, לשנות צבעים, להכניס לתוכו דברים חדשים, בהתאם לגיל של הילד. כך הוא ייהנה ממנו יותר, כך הוא גם יתאים לגיל שלו. 

 

כתוב/כתבי תגובה