יתרונות וחסרונות בעוזרת בית

יתרונות וחסרונות בעוזרת בית

עוזרת בית היא כוח עזר חשוב ותפקידה הוא לסייע לכם בתחזוקה השוטפת של הדירה או הנכס. העסקת עוזרת בית עולה על הפרק כאשר אתם נוכחים שאינכם יכולים או לא מעוניינים לדאוג לניקיון בכוחות עצמכם, וכן מוכנים לשאת בעלויות של תשלום לעוזרת. הטלת המשימה על עוזרת יכולה לנבוע מחוסר בזמן, רתיעה מנקיונות, קשיים פיזיים, חוסר ניסיון וביטחון עצמי וסיבות נוספות. ההחלטה על העסקת עובדת צריכה להתקבל אחרי שיקול דעת ולא בחופזה, וכדי להעסיק אותה עליכם לבטוח בה מאחר שהיא ניגשת למקומות רגישים בבית ועלולה לעורר חרדה ואף לגרום נזקים מכוונים או בשוגג. מי שחרד מאפשרות כזאת – עדיף שינסה להסתדר בלי עוזרת.

חשיבות התקשורת הבינאישית

אם החלטתם להעסיק עוזרת דרך האתר https://ezrababait.co.il, כדאי שתבהירו לה בהקדם היכן לשים את הדגש וממה להתעלם, לפי העדפותיכם ומצב הדירה. ברוב המקרים זמנה מוגבל והתשלום הוא פונקציה של משך הביקור ולכן מומלץ להתמקד במה שחשוב במיוחד, למשל ניקיון המטבח ולהשאיר לסוף נושאים פחות חשובים, למשל ניקוי חלונות (אם מצבם אינו מחייב זאת). לעתים אנשים מעדיפים לתקשר בשפה זרה ואם זה המצב, הקפידו על כ שהעוזרת דוברת את השפה המבוקשת, וזהו יתרון גדול מאחר שיהיה הרבה יותר קל להסביר לה מהן הציפיות שלכם. יתרון נוסף של העסקת עוזרת הוא אפשרות להתפנות לעבודה בבית או מחוצה לו בשעות הפעילות שלה, בתנאי שאתם סומכים עליה כמובן ואינכם חוששים מנזקים או גניבות.

החסרונות הבולטים בהעסקת עוזרת בית

עוזרת בית אמנם יכולה לחסוך לכם זמן רב וטירחה ולעשות עבודה מצוינת אבל יום אחד היא יכולה לעזוב ואז תצטרכו למצוא עוזרת אחרת, שעלולה להיות פחות מקצועית. בעבודה מול חברות מסוימות העוזרת משתנה מדי ביקור וכל אחת זקוקה להסברים מפורטים במה להתמקד. לכן תצטרכו להיות בבית בכל פעם שמגיעה עוזרת חדשה, ולקוות לטוב. ויתור על ניקיון בכוחות עצמכם עלול להותיר אתכם חסרי אונים במקרים בהם נדרש ניקיון ואין באזור עוזרת זמינה. ניקוי הבית בכוחות עצמכם ניתן לביצוע כמעט בכל שעה שנוחה לכם ואינו תלוי בלו"ז של העוזרת. 

כתוב/כתבי תגובה