שימור מבנים ישנים – למה זה חשוב?

לצד בנייה חדשה של מגדלים רבי קומות ובתים פרטיים חדשים, עשויים מזכוכיות, מתכת וחומרים אחרים, מודרניים ועכשויים, אנחנו יכולים לראות גם ניסיון לשמר מבנים ישנים. הרעיון הוא לשמור על מבנים שנבנו לפני עשרות שנים, לפחות בכל מה שקשור למבנה הפנימי שלהם, תוך שיפור המראה והמבנה של חזית המבנה. 

אם בעבר הייתה מחשבה שמבנים ישנים אפשר לפרק ולהרוס, כשהמטרה היא להקים על השטח שלהם מבנים חדשים, אזי שהיום אנחנו יכולים לראות גישה מעט שונה. הרבה מאוד מבנים ישנים דווקא נשמרים כשהמטרה היא לשפר את המבנה הפנימי שלהם, בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו, וכן לשפר את החזית החיצונית של המבנים בהם מתרחשת סגרגציה בבטון, בשביל שהוא ייראה יפה. 

צריך לזכור, הבנייה של פעם הייתה שונה מהבנייה של היום. במקרים רבים, מדובר על בנייה הרבה יותר מרשימה ומיוחדת, כוללת חלונות גדולים, קשתות, רצפות מהודרות וכן תקרות גבוהות שמספקות גם אקוסטיקה טובה, גם בידוד איכותי וכן תחושה הרבה יותר נעימה. 

איך משמרים מבנה ישן?

בשביל לשמר מבנה ישן, יש צורך לפנות לחברה שמתמחה בכך כמו למשל חברת טופ רופ. חברה שבוחנת את המבנה היטב ואז מחליטה מה בדיוק אפשר לעשות איתו. לא כל דבר ניתן לבצע, לא כל מבנה ניתן לשמר. ישנם מבנים ישנים שייתכן מאוד ויהיה צורך להרוס אותם מאחר והם אינם בטוחים לשימוש. 

לא כל קבלן יכול לבצע פעולות שימור, אלא רק מי שעבר התמחות בתחום. צריך לזכור, מעבר לעובדה שהמבנה אמור לעבור פעולות שימור בשביל שיהיה ניתן ליהנות מהעיצוב והסגנון שלו, הרי שהוא גם צריך לעבור פעולות שיאפשרו לו לתפקד ויהיה ניתן לאכלס אותו, לכן יש לחבר אותו למערכות חשמל, מים ומערכות חיצוניות רלוונטיות אחרות.

כתוב/כתבי תגובה